V finalno vožnjo se nista uvrstila preostala Slovenca; Mitja Kürner in Matic Skube sta odstopila na prvi progi.
Šved Jens Byggmark je vodil po prvi vožnji, drugi je bil Avstrijec Marcel Hirscher, ki je zaostajal vsega stotinko sekunde, tretji je bil Italijan Stefano Gross (+0,14), četrti pa z manj kot pol sekunde zaostanka (+0,23) Hrvat Ivica Kostelić. V težkih vremenskih razmerah, megli in sneženju, so bili v prednosti tekmovalci, ki so imeli nižje startne številke. Tako je Byggmark začel tekmo, Hirscher se je s starta pognal tretji, Gros drugi, Kostelić pa kot četrti.
Slednji je na drugi progi nastopil precej slabše, kot na prvi. Potem, ko je večina izmed tekmovalcev deseterice prevzela vodstvo, Mario Matt pa prešel na drugo mesto, je Kostelić na razočaranje okrog 15.000 gledalcev komaj obstal med prvimi desetimi. Tekmo je končal na osmem mestu, Gross pa je na četrtem mestu prav tako izgubil zmagovalne stopničke. Hirscher je vrgel rokavico Byggmarku, ko je dotlej vodilnega Myhrerja ugnal za več kot pol sekunde. Byggmark ni zdržal pritiska in je nizal napako za napako ter prvo mesto "zamenjal" za 26. Hirscher je s svojo 15. zmago v pokalu postal prvi, ki je v Zagrebu zmagal dvakrat. S tem se je utrdil v slalomskem seštevku pokala in prevzel vodstvo tudi v skupnem. Tokrat odsotni Norvežan Aksel Lund Svindal, zaostaja za 51 točk.
Valenčič je v preteklosti dokazal, da mu proga Crveni spust ustreza. Na zadnjih petih slalomih na Sljemenu se je vedno uvrščal v finalno vožnjo ter s četrtim mestom leta 2010 vpisal izid kariere. Na zadnjih dveh slalomih v letih 2011 in 2012 pa je bil 11. Tudi tokrat se ni izneveril tradiciji ter se je kot najboljši Slovenec uvrstil v drugo vožnjo, kljub težavam in težavnim razmeram na progi, ki se je z vsakim tekmovalcem bolj spreminjala v pravi "rodeo na grbinah". Valenčič se je na 17. mesto po prvem nastopu z dvema sekundama zaostanka uvrstil s številko 17. Izkušeni slovenski tekmovalec je v drugem nastopu sicer dobro začel, nato pa v sredini in spodnjem delu izgubil veliko časa in krepko pokvaril svojo uvrstitev.
Valenčič: ''Sprašujem se, zakaj mi ne steče, kot bi si želel''
"Organizacija je vrhunska, kot vedno. Mislim, da je res to ena najboljših tekem v pokalu. Kar se prve proge toče moram reči, da je bila z vsakim tekmovalcem vedno bolj načeta, svoje pa sta malo dodala še megla in slaba vidljivost. Zato je bilo težko videti, kje sploh voziš, da bi napadal do konca, ker ti je enostavno sproti rušilo ravnotežje in je bilo vedno težje smučati hitro. Na drugi progi sem poskusil napadati iz starta ven, a sem izgubil v ravninskem delu hitrost in občutek ter ni stekla smučka, tako da se je zaostanek le še povečeval. Sprašujem se, zakaj je temu tako, da mi v tej sezoni ne steče tako, kot bi si želel. Spodnji deli so ponavadi slabi. Ni problem kondicija, nekaj pa očitno manjka v tej sestavljanki. Prišel sem spet v začaran krog povprečnih rezultatov, ki so slabi za glavo in ti jemljejo energijo. Na treningih sem se dobro vozil, na progi pa sem bil znova drugi jaz. Ne bi škodila večja konkurenca na treningih, ampak to ni nič novega zame," je razlagal 34-letni Gorenjec Valenčič, ki ima sicer najbolj konstantne rezultate v moški vrsti.
Matic Skube in Miha Kürner sta bila del skupine 31 smučarjev, ki prve vožnje niso končali in so odstopili, med njimi sta bila tudi ameriški as Ted Ligety in Italijan Giuliano Razzoli, ki so ga v dolino prepeljali z akijem. "Pogoji so bili zelo težki, v bistvu se sploh ni videlo podlage, na kateri smučaš, ter te je pravzaprav presenetila vsaka luknja, zato so se napake samo kopičile. Nisem ujel ritma in sem imel probleme od starta do cilja," je agonijo na progi opisal 24-letni Škofjeločan Skube, ki je startal s številko 56 ter se s tem še ni uspel otresti uroka visokih startnih številk. V Zagrebu je sicer že dvakrat pristal med dobitniki točk, tokrat pa je ostal brez uvrstitve.
Kürner: ''Bumbar, kaj pa delaš?''
Brez nje je ostal še en Gorenjec, 25-letni Miha Kürner, ki je startal s startno številko 65. "Sploh nimam besed. Bil sem pretresen, nič nisem videl, vse me je 'rukalo', poskusil sem dati maksimum. Rad bi povedal, da mi ne gre sicer tako slabo, kot je bilo videti. Res ne. To danes je bil ekstrem, saj nisi mogel slediti svoji liniji in si moral slediti kanalom in luknjam, kar mi ni uspevalo najbolje. En kol sem zgrešil in sem dobil vse v glavo. Zato sem se tudi prijel za glavo in si dejal: 'Bumbar, kaj pa delaš?'. Želel sem, da bi vsaj dostojno nastopil." Projekt izboljšanja startne številke mu zaenkrat še ni uspel, a ni izgubil upanja, čeprav je samoplačnik. Zadnji na Sljemenu z visoko startno številko, ki se je uvrstil v tokratni finale, je bil Thomas Mermillod Blondin s startno številko 43.
Svetovni pokal alpskih smučarjev se bo nadaljeval 12. in 13. januarja v švicarskem Adelbodnu s slalomom in veleslalomom.