Američani domov iz Pyeongchanga prinašajo "zgolj" 23 medalj, od tega devet zlatih, osem srebrnih in šest bronastih, kar jih uvršča na 4. mesto dobitnikov medalj v Južni Koreji. Pred njimi so na 3. mestu Kanadčani (11 zlatih, 8 srebrnih, in 10 bronastih), Nemci (14 zlatih, 10 srebrnih in 7 bronastih) na drugem in Norvežani na prvem mestu (14 zlatih, 14 srebrnih in 11 bronastih).
Američani so pred zimskimi olimpijskimi igrami napovedovali 37 medalj, 14 več, kot so jih na koncu tudi dobili. Velika kriza se kaže v alpskem smučanju, kjer so osvojili zgolj tri medalje, vse v ženskem delu konkurence, medtem, ko pri moških vlada velika kriza.
"Vedno smo lahko boljši," pravi predstavnik ameriškega olimpijskega odbora Alan Ashley, ki je prepričan, da so Američani sposobni več, kot so dosegli v Južni Koreji. Kljub temu, da na ameriško reprezentanco letijo številne kritike, je zadnji dan iger zanj ohrabrujoč, saj je prepričan o svetli prihodnosti. "Naši športniki so bili tudi na teh igrah velikokrat zelo blizu medalje," se tolažijo v olimpijskem odboru, kjer se po prihodu domov ne bo mogli izogniti kritikam niti zaradi zgodovinsko slabih nastopov v umetnostnem in hitrostnem drsanju, ameriška javnost in mediji pa so neizprosni tudi do zvezdnice Lindsey Vonn, kot tudi do tega, da so njihovi športniki, ki so pripotovali v Azijo, sposobni zgolj 30. ali 40. mesta.
Eh, pardon. Sem videla, da je v S Koreji še en Pjongjang
Mimogrede, olimpijske igre so bile v Severni Koreji.