768 ogledov

Veliki šok za Kopitarja in Kralje, ki so izgubili legendo

Anže Kopitar in Tyler Toffoli Profimedia
Kopitar izgublja zvezdniškega soigralca...

Moštvo Tampa Bay Lightning je po podaljšku s 4:3 v gosteh ugnalo ekipo Colorado Avalanche v severnoameriški hokejski ligi NHL. Dvoboj je po treh minutah dodatnega igralnega časa odločil Rus Nikita Kučerov.

Moštvo s Floride ostaja za petami Bostonu. Na vrhu vzhodne konference in celotne lige Strele za Kosmatinci zaostajajo le za točko. Na gostovanju pri močnem, a s poškodbami zaznamovanem Coloradu, so po zaostanku in zadetku, ki ga je dosegel Andre Burakovsky v prvi tretjini, strnili vrste in v drugi tretjini poskrbeli za preobrat. Za vodstvo s 3:1 so v vsega devetih minut zadeli Alex Killorn, Cameron Gaunce in Steven Stamkos.

Domači se niso predali in prek Nathana MacKinnona ter Valerija Ničuškina prišli do izenačenja. V dodatnih petih minutah pa je v igri tri na tri Nikita Kučerov ušel obrambi in zadel pod nemočnim Čehom Pavlom Francouzom v vratih. Strele so dobile že enajsto zaporedno tekmo in upravičujejo vlogo enega od glavnih favoritov za naslov prvaka v ligi NHL.

Colorado je trenutno na tretjem mestu zahodne konference, a v resnih škripcih kar se tiče poškodb. Potem ko so na tekmi pod zvezdami v stadionski seriji v Colorado Springs ob porazu proti Kopitarjevemu Los Angelesu izgubili vratarja Philippa Grubauerja in so že prej igrali brez Nazema Kadrija ter Matta Calverta, si je ključnico na tekmi proti Tampi zlomil še eden najboljših posameznikov moštva, Finec Mikko Rantanen. Odsoten bo več mesecev.

Na preostalih tekmah je še šestič na zadnjih devetih tekmah led poražen zapuščal Washington. Tokrat so Capitals, ki so dolgo časa zasedali vrh lige NHL, v gosteh izgubili proti Vegasu. Zlati vitezi so dvoboj dobili s 3:2, potem ko so prišli do vodstva s 3:0 in ga zadržali v zadnji tretjini, ko je dvakrat za goste zadel T.J. Oshie.

Do zmag sta na domačem ledu prišla še Arizona in Calgary, ki zasedata sedmo in osmo mesto v zahodni konferenci. Arizona je bila boljša od New York Islanders z 2:1, Calgary pa je na krilih prvega "hat-tricka" Andrewa Mangiapana ugnal moštvo Anaheima s 6:4. Florida je v gosteh ugnala San Jose s 5:3.

Čeprav kralji Anžeta Kopitarja to noč niso igrali, so poskrbeli za odmevno menjavo na tržnici hokejistov. Strelec prvega "hat-tricka" na prostem v ligi NHL proti Coloradu v ponedeljek Tyler Toffoli se namreč seli v Vancouver v zameno za napadalca Tima Schallerja, pravice za 20-letnega Tylerja Maddena in izbor v drugem krogu letošnjega nabora. Toffoli, ki se mu po koncu sezone izteče pogodba (4,6 milijona dolarjev), pa bi lahko s podpisom nove z Vancouvrom moštvu iz mesta Angelov priskrbel še izbor v četrtem krogu nabora za leto 2022.

Tyler Toffoli | Avtor: Profimedia Profimedia

"Tyler je bil velik del naše organizacije," je po menjavi dejal generalni menedžer kraljev Rob Blake. "Bil je del ekipe, ki je osvojila Stanleyjev pokal, vsi pa si ga bomo zapomnili tudi po trdem delu, ki ga je vsak dan vlagal v to moštvo," je še dodal.

Toffoli je za moštvo iz Los Angelesa na 515 tekmah dosegel 290 točk, vedno boljša forma v zadnjih tednih pa je kraljem izboljšala pogajalsko izhodišče za menjavo, ki so jo ob iztekajoči se pogodbi želeli izpeljati čim prej.

* Izidi:
San Jose Sharks - Florida Panthers          3:5
Calgary Flames - Anaheim Ducks              6:4
Arizona Coyotes - New York Islanders        2:1
Vegas Golden Knights - Washington Capitals  3:2
Colorado Avalanche - Tampa Bay Lightning    3:4 (podaljšek)

5. Winnipeg      30  25    5  179:181   65
6. Minnesota     27  24    7  176:187   61
7. Chicago       26  25    8  176:188   60