Jelena Grubišić je bila zadnja tujka, ki je zaradi finančne krize rekla da nižji plači. Galjevico so tako od tujih igralk zapustile le Kristina Franić, Olena Jacenko in Sanja Damnjanović. V zraku še vedno visi usoda Portugalke Ane Miriam de Sousa.
Krim Mercator po šoku finančne krize – proračun je namesto 1,5 milijona evrov 500 tisoč– čaka prva evropska preizkušnja v tej sezoni. Tekma proti Metzu bo dala odgovor na vprašanje, ali so krimovke tudi v novi preobleki konkurenčne med evropsko elito.
Šok čim prej pozabiti
“Smo kakovostna ekipa. Je pa res, da so razen Bodnjeve in Vergeljukove ostale mlade igralke, ki na tekmah še nihajo,” je dejala trenerka Marta Bon, ki je bila v napovedih pred tekmo previdna: “Ne gre za povsem običajno tekmo, saj še štiri dni prej nismo vedeli, s kakšno ekipo bomo odpotovali. Tudi priprave zato niso bile takšne, kot bi morale biti. Ko smo začeli iskati informacije o Metzu, smo ugotovili, da nimamo informacij o sebi. Zato smo v zadnjih dneh dali vse od sebe, da bodo posledice tega šoka čim manjše. Igralke namrečniso pozabile rokometa, bo pa gostovanje v Metzu v vsakem primeru zelo težko.”
Zaradi teh razlogov Bonova tudi ni želela napovedati rezultata tekme, na katero so se krimovke odpravile že v četrtek z avtobusom, čeprav je do Metza 900 kilometrov. Je pa Bonova v vsem tem našla tudi pozitivno plat: “Videli smo, kako so se igralke na vse to odzvale in da so za večino športni motivi na prvem mestu. Zato verjamem, da bomo krizo preživeli in da bo Krim še naprej zmagoval.”
Kakovosti niso izgubile
“Veseli me, da so v Krimu ostale vse ključne igralke in zato nismo izgubili na kakovosti. Zdaj le upam, da je bila ta izkušnja pozitiven šok, saj finančna kriza ne sme biti vzrok za slabo igro ali poraze,” je dejala kapetanka Ljudmila Bodnjeva, ki meni, da Metz ne bo v prednosti, ker se je tik pred začetkom Lige prvakinj tja iz Krima preselila Kristina Franić: “Res je, da Kristina pozna naš način igre, a hkrati tudi mi poznamo njo.”