Novak Đoković se je moral na novinarski konferenci pred začetkom turnirja v Wimbledonu zagovarjati, zaradi napisanih vrstic v novi knjigi Borisa Beckerja. Trener Srba Becker je namreč v knjigi zapisal, da z Đokovićem tudi med dvoboji komunicira in, da sta trenutna številka ena teniškega sveta in Švicar Roger Federer, le lažna prijatelja. Đoković je na tiskovni konferenci kot ponavadi nastopal samozavestno, a so ga vprašanja o Beckerjevi avtobiografiji le spravila v zadrego.
"Menim, da ne goljufava. Mislim, da temu ne moremo reči goljufanje. Priznam, da so različni načini, recimo, komunikacije, ki jih omenja tudi Becker v knjigi. Način kako se pogledaš s trenerjem, način kako 'čutiš' svoj boks in boks 'čuti' kaj se ti dogaja na igrišču. Menim, da je to le nekaj kar ti je v uteho, ti da samozavest," je Đoković odgovoril na očitke, da mu trener med tekmo daje znake, kako igrati.
Vsaka oblika komunikacije je strogo prepovedana
Po pravilniku tenisa, je vsakršna verbalna in neverbalna komunikacija med trenerjem in igralcem prepovedana. Napotkov igralci v nobenem primeru ne smejo dobivati (izjema so ekipne tekme v Davisovem pokalu).
"Ne pove mi, kam naj serviram ali v katero stran igrišča naj pošljem žogico, komunikacija izraža bolj spodbujanje in podporo," je nekoliko zardel Đoković povedal novinarjem, a tudi priznal, da ekipa z igralcem komunicira, predvsem v težkih situacijah. "Mislim, da je komunikacija dopustna, dokler ne prestopa določenih mej," se je Đoković zagovarjal in dodal, da bi sodniki v primeru kršitev itak prekinili dvoboj in kršitelju izpovedali opozorilo, nato pa kazen.
Zapisanega o Federerju Đoković ni želel komentirati je pa povedal, da so mediji Beckerjev citat nekoliko napihnili. "Mislim, da si mediji želijo velikih rivalstev v tenisu in zato umetno ustvarijo napetost med dvema igralcema. Namesto tega bi se morali vsi osredotočiti na pravilne vrednote in fair play ter spoštovati nasprotnike in igro samo," se je poskusil Đoković otepati nadaljnjih vprašanj.