2104 ogledov

Nov primer Eriksen: Olimpijini tekmeci trepetajo za svojega igralca

Boris Sadecky Reševalni pas/Twitter
Tekma lige ICEHL v Dorbirnu je bila zaradi kolapsa slovaškega hokejista prekinjena.

Tekma lige 14. kroga ICEHL med Dorbirnom in Bratislavo je bila pri rezultatu 1:0 za domače na začetku druge tretjine prekinjena.

Razlog za to je bil kolaps gostujočega igralca Borisa Sadeckyja, ki se je nenadoma zgrudil. Na ledu so ga več minut oskrbovali reševalci, nato pa ga odpeljali v bolnišnico, od koder pa še ni podatkov o njegovem stanju.

Obe ekipi sta se strinjali, da tekmo prekinejo, o njeni usodi pa bo več znano v naslednjih dneh.

Primer Sadeckyja je tako še predobro spomnil na incident z minulega Eura v nogometu, ko se je na otvoritveni tekmi zgrudil Christian Eriksen, čigar življenje so s pravočasno reakcijo rešili njegovi soigralci in zdravstvena služba.

Zgodba je na koncu imela srečen konec, kar pa ne moremo reči za Marca-Viviena Foeja, Antonia Puerto, Mikloša Feherja in Cheicka Tioteja, ki so zgolj nekatera izmed najbolj znanih športnih imen, ki smo jih v zadnjem času izgubili na igrišču.

O stanju Sadeckyja zaenkrat še ni nobenih poročil, a so iz kluba obljubili, da se oglasijo takoj, ko kaj izvejo.