703 ogledov

Za slovo še eno razočaranje Reala, znani vsi odgovori

Junior Firpo Real Betis Reševalni pas/Twitter
V nedeljo sta bili delegirani zadnji dve tekmi letošnje sezone španske La Lige.

Real Madrid je na svojem stadionu proti Betisu vpisal svoj 12. poraz v sezoni (0:2) in se tako z neuspehom poslovil od navijačev. Madridčani so prvenstvo končali na tretjem mestu, z velikim zaostankom za prvouvrščeno Barcelono.

Za zmago Betisa sta v drugem polčasu zadela Loren Morón in nekdanji napadalec "belega baleta" Jesé Rodríguez. Domačini so sicer imeli nekaj priložnosti, a so ostale neizkoriščene.

Na stadionu Santiago Bernabéu so navijači Reala bržčas zadnjič gledali vratarja Keylorja Navasa, Kostaričan je dobil aplavz po koncu srečanja. Povsem drugačno slovo je doživel Gareth Bale, trener Zinedine Zidane Valižanu, ki bo poleti najbrž zapustil Real, ni namenil niti minute na zelenici.

Gareth Bale Madrid | Avtor: Epa Epa

Hoja po robu Šport Messi izzval srd Kataloncev, tega mu ne bodo odpustili

Že v soboto so bili znani vsi odgovori v bitki za Ligo prvakov in obstanek. Uvrstitev v elitno evropsko tekmovanje si je z zmago pri Valladolidu (0:2) priborila Valencia. "Netopirji" bodo ob Barceloni, madridskemu Realu in madridskemu Atléticu, slednji je brez poškodovanega Jana Oblaka remiziral pri Levanteju (2:2), zastopali Španijo v Ligi prvakov.

Jan Oblak Poškodba Šport Jan Oblak že zaključil sezono

V Ligo Evropa so se prebili Getafe, Sevilla in Espanyol. Moštvo iz Katalonije je v zadnjem kolu ugnalo Sociedad (2:0) in si tako v nesporednem obračunu priborilo evropsko vstopnico. Espanyolu je z zmago nad bilbajskim Athleticom (2:0) pomagala tudi Sevilla.

Samir Handanović Ob bok Cristianu Šport Tako visoko Handanovića cenijo Italijani

Že prejšnji teden je bilo jasno, da se bosta v drugo ligo preselila Huesca in Rayo Vallecano. Pričakovano je izpadla še Girona po porazu pri Alavésu (2:1), a ji ne bi pomagala niti zmaga, saj je Celta Vigo ostala neporažena proti že omenjenemu Rayu (2:2).