179 ogledov

Vijoličasti po vodstvu in premoči le do remija

Jan Repas twitter NK Maribor
Nogometaši Domžal in Maribora so se v 33. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Maribor je v Domžale prišel z nizom 11 tekem brez poraza in bil v vlogi favorita proti ekipi Mateja Podlogarja, ki pa si je samozavest dvignila s slavjem v Celju v prejšnjem krogu. Tretjeuvrščeni Štajerci so v prvem polčasu upravičili vlogo favorita, dosegli so sicer zgolj zadetek, lahko pa bi jih precej več.

V drugem pa so številne neizkoriščene priložnosti gostov kaznovali domači z izenačujočim zadetkom ter osvojili točko, ki jim je tudi teoretično zagotovila obstanek v ligi.

Maribor, ki je od standardnih nogometašev pogrešal poškodovanega Lana Vidmarja, je prvi na tekmi resneje zagrozil, s prostega strla je v 15. minuti za malenkost zgrešil Josip Iličić.

V 23. minuti so vse odločnejši gosti znova zagrozili, ko je z 20 metrov močno pod prečko meril Hila Soudani, Lovro Štubljar pa je žogo odbil čez gol. Slabih pet minut pozneje je v kazenskem prostoru z volejem poskusil še prvi strelec lige Arnel Jakupović, spet je bil na pravem mestu Štubljar.

Domžalčani, ki med drugimi niso mogli računati na v zadnjem času "vročega" Jošta Piška, niso resno ogrozili Ažbeta Juga, je moral pa v 34. minuti spet posredovati Štubljar po novem strelu Jakupovića v kazenskem prostoru.

Jakupović je nato svoj 17. gol sezone dosegel v 38. minuti, ko je s strelom z glavo unovčil podajo Jana Repasa z desne strani za zasluženo vodstvo vijoličnih.

Arnel Jakupović | Avtor: twitter NK Maribor twitter NK Maribor

V 42. minuti bi Jakupović lahko dosegel nov zadetek, vendar je iz bližine zgrešil s strelom z glavo. Tik pred koncem polčasa je zadel še Soudani, a bil v prepovedanem položaju.

V drugem polčasu je najprej Jug v 53. minuti moral posredovati po poskusu Danijela Šturma, v 61. pa je na drugi strani s 13 metrov meril Marko Božić, Štubljar je zbral novo obrambo. V 67. minuti je Soudani zapravil novo priložnost za goste, v 73. in 74. pa še Iličić.

Po vseh zapravljenih gostujočih akcijah pa so v 79. minuti po kotu Domžalčani izenačili, ko je z glavo po podaji Luke Topalovića zadel Tilen Klemenčič. Pijus Širvys je kmalu zatem spet zapravil mariborsko akcijo z malce premalo natančnim strelom z glavo, zgrešil je znova tudi Iličić, tako da je ostalo pri delitvi plena.

Bravo Kostel : Kalcer Radomlje  1:1 (1:1)

Medtem ko je Bravo na varnem četrtem mestu in brez možnosti za dvig po lestvici na prva tri mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja, pa je bila tekma v Šiški pomembnejša za Radomljane. Ti bijejo boj za obstanek predvsem z Aluminijem. Pred tem krogom sta imeli obe ekipi po 27 točk, zdaj jih imajo Radomljani 28.

Ljubljančani so imeli prvo lepšo priložnost v sedmi minuti, ko je z roba kazenskega prostora za malenkost zgrešil cilj Gašper Trdin. Povedli pa so v 11. minuti, ko je Emil Velić pred svojimi vrati predolgo držal žogo, to mu je odvzel Martin Pečar in jo poslal v prazno mrežo.

Gosti so v 21. minuti opravili prvo menjavo, koleno si je znova poškodoval Elvis Letaj, zamenjal ga je Stipo Marković. Izbranci Darjana Slavica pa so še naprej kazali bore malo idej ob Bravovi čvrsti igri, v 32. minuti pa je vendarle malce zagrozil Dejan Vokić, neoviran je z glavo žogo poslal mimo vrat. Isti igralec je v 38. minuti sprožil še s prostega strela s 17 metrov in pogumnejšo igro kronal za lepim zadetkom za 1:1.

V drugem delu je v 51. minuti Matej Poplatnik prišel v ugoden položaj za strel z 12 metrov, vendar je žogo poslal čez gol, so pa Šiškarji v 55. minuti s prekrškom Radomljanom spet ponudili prosti strel v bližini kazenskega prostora, Madžid Šošić pa je s slabih 20 metrov žogo poslal malo mimo vrat.

V 76. minuti je Velić s pravočasnim posredovanjem preprečil nov strel Poplatniku, zatem so imeli nekaj polpriložnosti tudi Radomljani, a bili nenatančni, v 89. minuti pa je na drugi strani Velić obranil strel Jakoslava Stankovića z roba kazenskega prostora in Luke Kerina z malce večje razdalje. Tik pred koncem je moral posredovati tudi še Bravov vratar Matija Orbanić in tudi on je svoje delo opravil uspešno.