Šport > Nogomet
0 ogledov

Slovenci še na vrhu Evrope

pececnik_jankovic_sad Žurnal24 main
Ljubljanski župan Zoran Janković in prvi mož Interblocka Joc Pečečnik pravita, da slovenski klubi še niso rekli zadnje besede in da bodo tudi v prihodnje konkurenčni.

Po nekaj klavrnih sezonah slovenskih nogometnih, košarkarskih in rokometnih klubov, ki so tudi vse revnejši v primerjavi z evropskimi, nas je zanimalo, ali bodo sploh še kdaj konkurenčni in ali lahko recesijo obrnejo sebi v prid?

Najlažje v rokometu
"Seveda verjamem, da se lahko slovenski klubi približajo evropskemu vrhu. Gorenje to v rokometu že zdaj dokazuje, za košarko in nogomet pa trenutno ne vidim realnih osnov, da se to zgodi prej kot v petih letih," je pojasnil mecen Interblocka Joc Pečečnik. Malo drugače razmišlja ljubljanski župan in nekdanji predsednik rokometne zveze Zoran Janković: "Za slovenski rokomet sem prepričan, da bo imel spet klube, ki se bodo lahko prebili v evropski vrh. Tu predvsem mislim na Krim in Celje, čeprav zagotovila za to ni. Tudi košarkarji Olimpije bodo igrali na final fouru. V to sem trdno prepričan, zato bomo v Ljubljani tudi zgradili novo dvorano. Za nogomet pa sem malo bolj skeptičen, saj ne verjamem, da bi se lahko kdo uvrstil v skupinski del Lige prvakov."

Recesija: priložnost ali ne
Imata pa naša sogovornika drugačno mnenje, ali lahko slovenski klubi med recesijo zmanjšajo razliko v primerjavi z evropskimi. "Razkorak se bo še povečal, saj običajno krizo vsak dan bolj čutijo revni. Mislim, da je težava v tem, da bodo slovenski klubi težko nabirali denar, saj lastniki, botri ali politični botri, enostavno ne bodo sposobni plačevati, ker denarja ni," meni Pečečnik, medtem ko je Janković prepričan, da denar pri tem ne igra glavne vloge. "Če bi odločal samo denar, bi bili že vnaprej znani evropski prvaki v vseh športih. V Sloveniji imamo športe, ki so s pravim vodenjem izjemno konkurenčni v Evropi. Mislim predvsem na rokomet in košarko. Tu res ni vse v denarju, poleg tega je treba v to vložiti veliko manj sredstev. Jaz sem šel v rokomet, ker sem želel biti prvak Evrope. In v rokometu za to potrebuješ tri milijone, v košarki 30 milijonov, v nogometu pa 300." Se pa oba strinjata, da preporoda, vsaj v košarki in nogometu, še ne bo kmalu. Oba napovedujeta, da se bo to zgodilo okoli leta 2014.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.