211 ogledov

Slab dan Slovencev

Samir Handanović Profimedia
Handanovićev Inter je v boju za naslov le remiziral v Rimu.

Inter, za katerega brani nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović, se je v 34. krogu italijanskega nogometnega prvenstva nadejal, da se bo povsem približal vodilnemu Juventusu. Toda na gostovanju pri Romi je le remiziral, izid je bil 2:2. Tako ob tekmi več za Torinčani zaostaja pet točk.

Derbi se je za Milančane začel spodbudno, saj jih je Stefan de Vrij popeljal v vodstvo. Toda v zadnji minuti prvega dela so domači izenačili, strelec je bil Leonardo Spinazzola, za preobrat je v 57. minuti poskrbel Henrikh Mkhitaryan. Ko je bilo že videti, da bo Inter poražen, pa si je priboril enajstmetrovko, ki jo je natančno izvedel Romelu Lukaku.

Jasmin Kurtić | Avtor: Profimedia Profimedia

Preostala Slovenca na nedeljskih tekmah sta bila s svojimi klubi še manj uspešna. Parma Jasmina Kurtića je po polčasu z golom Gervinha in avtogolom Bartosza Bereszynskega po polčasu vodila z 2:0, a nato dopustila Sampdorii, da je z goli Juliana Chabota, Fabia Quagliarelle in Federica Bonazzolija naredila preobrat. Slovenski reprezentant je moral iz igre v 79. minuti, takoj po zadnjem golu tekmecev.

Žan Mayer na gostovanju pri neposrednemu tekmecu v boju za obstanek Genoi za Lecce ni igral, njegova ekipa pa je izgubila z 1:2. Domače je v sedmi minuti v vodstvo popeljal Antonio Sanabria, Marco Mancosu je najprej v 45. minuti zapravil enajstmetrovko, a se nato odkupil z golom za izenačenje. To pa za točko ni zadostovalo, saj je Gabriel v 81. minuti dosegel avtogol.

Žan Majer | Avtor: Profimedia Profimedia

S porazom v Brescii z 1:2 je SPAL izgubil vse možnosti, da bi se zadržal v elitni ligi, zmagovalci pa še lahko upajo. Napoli je z 2:1 premagal Udinese, Fiorentina pa z 2:0 Torino.

V ponedeljek bo še zadnja tekma 34. kroga, vodilni Juventus bo poskušal povečati prednost pred zasledovalci na derbiju z Laziom.