55 ogledov

Rdeči vragi zlahka v četrtfinale

Manchester United EPA
Manchester United je postal sedmi četrtfinalist angleškega FA pokala, potem ko je v gosteh odpravil tretjeligaša Shrewsbury Town (0:3).

Manchester United je brez večjih težav izločil Shrewsbury Town (0:3) in tako svojim navijačem dal nekaj prepotrebnih razlogov za veselje. Rdeči vragi so postali sedmi udeleženci četrtfinala, zadnjega bo dal ponovljeni dvoboj med Hull Cityjem in Arsenalom

V 37. minuti je branilec Chris Smalling favorizirane goste povedel v vodstvo, v sodnikovem dodatku prvega dela je s prostega strela prednost podvojil Juan Mata. Zmago gostov je sredi drugega polčasa potrdil Jesse Lingard.

Že znani pari četrtfinala

V nedeljo je Chelsea doma napolnil mrežo Manchester Cityja (5:1), ki je na Stamford Bridge prišel praktično z rezervno zasedbo. Crystal Palace je v gosteh dobil londonski dvoboj proti Tottenhamu (0:1), West Ham pa je v gosteh nadigral drugoligaški Blackburn (1:5).

V soboto je Arsenal doma le remiziral z drugoligaškim Hullom (0:0) in bo moral ponoviti tekmo. Edini četrtfinalist, ki ne prihaja iz elitne Premier League, je Reading, ki je doma izločil West Bromwich Albion (3:1), medtem ko je Leeds United izpadel proti Watfordu (1:0).

Man United se bo v četrtfinalu, ki bo na sporedu 12. in 13 marca, na svojem stadionu pomeril z West Ham Unitedom. Everton bo gostil Chelsea, Reading pa Crystal Palace. Watford bo v gosteh igral proti boljšemu iz že omenjenega dvoboja med Arsenalom in Hullom.