18 ogledov

PSG zadržal Lyon

birsa_main_afp Žurnal24 main
Bordeaux je v šestem kolu francoskega prvenstva na svoj račun vpisal še peto zmago. Od Slovencev je igral le Valter Birsa, ki je z Auxerrom remiziral s St. Etiennom (1:1).

Zadnja nedeljska tekma je bila tudi poimensko najbolj zanimiva - na Park princev k PSG je okrepljen s štirimi zaporednimi ligaškimi zmagami prišel Lyon (1:1). Gol starega mojstra Ludovica Giulyja je po 20 minutah igre v vodstvo povedel domače modre, točko Lyonu pa je v izdihljajih tekme rešil novinec Bafetimbi Gomis. Lyon je tako padel z vrha lestvice, kamor se je zavihtel Bordeaux.

Aktualni francoski prvak še naprej igra odlično. V šestem kolu je zmagal še petič. Varovanci nekdanjega odličnega branilca Laurenta Blanca so tokrat na gostovanju z 2:0 ugnali Boulogne. Zmage so se v šestem kolu veselili tudi igralci Marseilla, ki so s 4:2 odpravili Montpellier. Ekipa iz Azurne obale se je z zmago prebila na drugo mesto lestvice, neposredno za Bordeaux. Najbližji zasledovalec Bourdeauxa in Marseilla, Lyon, pa bo igral v nedeljo, ko se bo pomeril s PSG.

Od slovenskih legionarjev, ki si kruh služijo v Franciji, je tudi tokrat zaigral le Valter Birsa. S svojim Auxerrom je remiziral s St. Etiennom (1:1). Nekdanji član HIT Gorice je na igrišču prebil vseh 90 minut. Boštjan Cesar še vedno okreva po poškodbi, ki jo je staknil na reprezentančnem srečanju proti Angliji. Njegov Grenoble pa še vedno ostaja brez zmage, tokrat so njegovi soigralci s kar 4:0 klonili proti Rennesu. Sklonjenih glav so igrišče zapuščali tudi igralci Sochauxa, saj jih je Valenciennas ugnal s 5:2. Bojan Jokič pa je tudi tokrat celotno srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce.