112 ogledov

Manchester City do angleškega trojčka

Manchester City FA Cup Reševalni pas/Twitter
S finalom na Wembleyu se je zaključila letošnja izvedba najstarejšega klubskega tekmovanja na svetu.

Nogometaši Manchester Cityja so zmagovalci angleškega FA pokala. V velikem finalu na Wembleyju so visoko (6:0) premagali Watford in se zapisali v zgodovino. Kot prvi angleški klub so v eni sezoni osvojili vse domače lovorike - državno prvenstvo, pokal FA in ligaški pokal.

Samir Handanović Ob bok Cristianu Šport Tako visoko Handanovića cenijo Italijani

Mrežo Londončanov je v 26. minuti načel David Silva, še pred odmorom je prednost povišal Raheem Sterling. Sredi drugega polčasa sta zabila še Kevin de Bruyne in Gabriel Jesus, ob koncu je še dvakrat zadel Sterling.

Manchester City je FA pokal osvojil šestič v svoji zgodovini.

FA Cup, finale:

Manchester City - Watford 6:0 (2:0)
Silva 26., Sterling 38., 81., 87., De Bruyne 61., Gabriel Jesus 68.

Bayern München prvaki 2019 Buindesliga Šport Bayern sedmič zapored, Bayer med evropsko elito