159 ogledov

Gostje v drugem polčasu povsem razbili domačo ekipo

Robert Lewandowski Profimedia
Barcelona ponižala Real na Santiagu Bernabeuu.

V osrednji tekmi 11. kroga španske nogometne lige sta se v Madridu v clasicu pomerila Real in Barcelona, Katalonci so slavili visoko s 4:0. Na lestvici imajo zdaj šest točk naskoka. Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka bo v nedeljo gostoval pri Betisu.

Pred obračunom obeh velikanov je bila prva Barcelona s 27 točkami, Madridčani so zaostajali za tri. Po dvoboju na Santiagu Bernabeuu pa je Barca pobegnila na +6 (30-24) in zadala večnim tekmecem prvi poraz v sezoni.

V prvem delu je imel terensko premoč Real, ki je tudi dosegel gol, a zadetek Kyliana Mbappeja v 29. minuti ni obveljal zaradi prepovedanega položaja. Domači so tudi sicer večino akcij končali v prepovedanem položaju.

Nadaljevanje je bilo povsem v znamenju Kataloncev. Real je načel Robert Lewandowski z zadetkoma v razmaku le 120 sekund v 54. in 56. minuti, prvič s strelom z nogo z roba šestnajsterca po natančni podaji Marca Casade, drugič pa z glavo po dolgi podaji Alejandra Baldeja.

Robert Lewandowski | Avtor: Profimedia Profimedia

Mbappe je imel še dve priložnosti, a je bil obakrat zmagovalec vratar Barce Inaki Pena, dosegel pa je še en gol v 66. minuti, a spet iz prepovedanega položaja.

Lewandowski bi lahko dosegel "hat-trick", vendar je v 66. minuti iz bližine zadel le vratnico, ko bi po natančni podaji Rapinhe moral le še zadeti nebranjeni del mreže. Vseeno sta izjemen drugi polčas blaugrane nadgradilan mladi zvezdnik Lamine Yamal, ko jenekoliko z desne poslal žogo pod prečko v bližnji kot v 77. minuti, postal je najmlajši strelec na clasicih, ter Raphinha v 85. minnuti, ko je bil hitrejši od domačih branilcev in nato žogo spretno poslal še prek vratarja Andrija Lunina.

V preostalih sobotnih tekmah je Villarreal v gosteh z 2:1 premagal Valladolid, Rayo Vallecano Alaves z 1:0, Las Palmas pa za drugo zmago v sezoni udeleženca lige prvakov Girono, ki pa je v tej sezoni daleč od mest za Evropo, z 1:0.

V nedeljo bodo poleg tekme Betis - Atletico Madrid (18.30) še dvoboji Leganes - Celta Vigo, Getafe - Valencia in Real Sociedad - Osasuna, krog se bo v ponedeljek končal s tekmo Mallorca - Athletic Bilbao.

1. Barcelona            11  10  0  1  37:10  30
 2. Real Madrid          11   7  3  1  21:11  24
 3. Villarreal           11   6  3  2  20:19  21
 4. Atletico Madrid      10   5  5  0  16:6   20
 5. Athletic Bilbao      10   5  2  3  17:11  17
 6. Mallorca             10   5  2  3  10:8   17
 7. Rayo Vallecano       11   4  4  3  12:10  16
 8. Betis                10   4  3  3  10:9   15