Rugby je igra "pravih" moških, saj se na igrišču za žogo bori kar trideset igralcev z minimalno zaščito pred udarci nasprotnikov. Hujše poškodbe v rugbyju niso izjema, a so igralci veliko bolj trpežni kot v drugih športnih panogah. Tako igralce rugbyja nikakor ne moremo primerjati z nogometaše ali igralci ameriškega nogometa.
Tako je legendarna zgodba novozelandskega igralca Wayna Shelforda, ki je svojo drugo tekmo za reprezentanco leta 1986 proti Franciji dokončal z zašitim modnikom. V 20. minuti tekme je namreč eden od Francozov Shelfordu strgal modnik, modi so pa viseli izven kože. Shelford je izgubil v tej tekmi tudi štiri zobe, a se je potem, ko mu je ekipni zdravnik zašil modnik vrnil na igrišče. Le nekaj minut kasneje pa ga je eden od nasprotnikov zadel v glavo. Shelford je moral tekmo zaključiti zaradi pretresa možganov. Do današnjega dne pa se tekme ne spominja.
V 40. tekmah 24 huje poškodovanih
Tudi letošnje svetovno prvenstvo se ni odvijalo brez poškodb. Kar 24 igralcev se je huje poškodovalo. Med drugim je bilo nekaj zlomljenih nog in rok ter pretresov možganov. A igralci poškodbe vidijo kot del igre. "Poskušamo narediti vse, kar lahko, da napredujemo. Vse to storimo za ekipo in našo državo. Če se pa pri tem poškoduješ, to pač tako je," je po eni od tekem povedal Novozelandec Jerome Kaino.
V tekmi polfinala med Novo Zelandijo in Južno Afriko ni bilo hujših poškodb, je pa kar nekaj igralcev med tekmo prijelo šive zaradi površinskih ran. Tako so Južnoafričana Francoisa Louwa, kar dvakrat šivali ob igrišču. Po tekmi pa so mu rane zašili z dvajsetimi šivi.