In kakšno vlogo naj bi pri tem igrala gospodarska kriza? Podjetje HE se je za hipodrom potegovalo že konec lanskega leta, ko je takratni lastnik Manga Entertainment Corp. za nepremičnino zahteval kar 89,5 milijona dolarjev, kar je bilo za Harrah's občutno preveč, poleg tega pa so državne oblasti takrat tudi preprečile postavitev igralnih avtomatov na hipodromu in tako je posledično celotna kupčija padla v vodo. A očitno so prav to kupčijo pri podjetju Manga še kako potrebovali, saj so le nekaj mesecev kasneje zaradi finančne nelikvidnostni morali razglasiti svoj bankrot.
Ob bankrotu podjetja Manga Entertainment Corp. je vsa njihova lastnina pripadla podjetju MI Developments, ti pa so se, na srečo igralniškega giganta Harrah's, odločili, da se hipodroma Thistledown Racetrack znebijo po hitrem postopku in so celotno nepremičnino ponudili kar na posebni dražbi.
Na tej dražbi, ki se je zgodila konec maja, je s svojo ponudbo v višini 43 milijonov dolarjev zmagalo podjetje Harrah's Entertainment, ki je na ta način prišlo do novega hipodroma po več kot za polovico nižji ceni, kot so jo sprva zahtevali prvotni lastniki.
Kot vse kaže, pa to ne utegne biti edina dobra novica, ki se tiče te prodaje, saj naj bi se v naslednjih nekaj mesecih v Ohiu razvila prava debata na temo igralništva in če bo šlo vse po načrtu, naj bi še pred koncem leta sprejeli novo zakonodajo, ki bo razveljavila stare odločbe. HE bo lahko na svoj novi hipodrom namestil tudi prve igralne avtomate in avtomate za vplačevanje lota.
Kot vse kaže, so pri igralniškem velikanu Harrah's znali izkoristiti gospodarsko krizo in recesijo, ki ji je sledila in je številna ameriška podjetja pahnila v nemilost pri svojih upnikih in oblasteh. S tem zadnjim nakupom pa so pri HE le še zaokrožili svojo ponudbo, povezano s konjskimi dirkami, saj so bili v njihovi posesti že do zdaj hipodromi v Kentuckyju, Louisiani in Pensilvaniji.