9 ogledov

Udrih in Nachbar znova med najboljšimi

Rašo je ponujeno priložnost ob odsotnosti Chrisa Bosha odlično izkoristil. (Foto Žurnal24 main
Petkova srečanja v ligi NBA so prinesla kar 12 zmagovalcev. K prvi zmagi Sacramenta na gostovanju v letošnji sezoni je 15 točk prispeval Beno Udrih. Zmagala sta tudi Nesterovič, Nachbar, Vujačič in Brezec pa sta doživela poraz.

LA Lakers : Golden State 106:108

Košarkarji Sacramenta so uspeli prekiniti črn niz devetih zaporednih porazov na gostovanju in se veselili zmage z desetimi točkami prednosti. Bilo je 109:99. Beno Udrih je znova uprizoril odlično predstavo in s petnajstimi doseženimi točkami v 36 minutah postal četrti strelec ekipe na gostovanju v Philadelphii. Strelsko najuspešnješi je bil Brad Miller s 25 točkami, le eno manj je dosegel Mikki Moore . "Nedvomno smo potrebovali zmago. Lepo je bilo osvojiti prvo," je povedal John Salmons , ki je prispeval 19 točk. V ekipi Sacramenta so zaradi poškodb manjkali trije člani prve peterke Mike Bibby , Kevin Martin in Shareef Abdur Rahim . Kingsi so z zmago prekinili niz porazov na gostovanju. Podobne težave na gostovanju so imeli že v sezoni 1987/88 in 1993/94.

Boštjan Nachbar © Action Images

Uspešen je bil tudi Boštjan Nachbar , ki je igral slabih 24 minut in dosegel 13 točk. Njegov moštveni kolega Vince Carter je za zmago Mrežic nad Clevelandom prispeval 32 točk in izenačil svoj letošnji rekord. Jason Kidd je tekmo končal z osmimi točkami in 11 asistencami. Zmagal je tudi Rašo Nesterović , ki je bil s Torontom boljši s 104:93 od Indiane. Na parketu je prebil 12 minut, vendar mu ni uspelo doseči koša. Najboljši strelec je bil Jason Kapono z 29 točkami. Los Angeles Kings so izgubili proti Golden State Warriors. Razlika je bila minimalna, le dve točki. Bilo je 106:108. Trener Los Angelesa Phil Jackosn je Saši Vujačiču namenil slabih 12 minut igre, v kateri je dosegel šest točk. Najboljši strelec Los Angelesa je bil znova Kobe Bryant , ki je dosegel 21 točk.

Charlotte Bobcats, za katere Primož Brezec tokrat ni igral, so visoko izgubili proti Orlandu. Tem je s 33 točkami do zmage pomagal Dwight Howard .