Za Španijo je to druga zlata medalja na svetovnih prvenstvih po Tokiu 2006 in trinajsta na velikih tekmovanjih v tem tisočletju. Španski košarkarji so od evropskega prvenstva 2001 v Turčiji osvojili osem medalj na eurobasketih (3 zlate, 2 srebrni, 3 bronaste), tri na olimpijskih igrah (2 srebrni, 1 bronasta) ter dve zlati na svetovnih prvenstvih.
Argentina je tretjič v zgodovini igrala v finalu svetovnega prvenstva. Na prvem leta 1950 v domačem Buenos Airesu je premagala ZDA, leta 2002 v Indianapolisu pa je morala priznati premoč reprezentanci Srbije in Črne gore.
Za najkoristnejšega igralca svetovnega prvenstva (MVP) je bil razglašen Španec Ricky Rubio (16,4 točk, 4,6 skokov, 6 podaj), v idealni peterki pa so poleg njega Srb Bogdan Bogdanović, ki je bil drugi strelec prvenstva s povprečjem 22,9 točk (prvi je bil Guna Ra iz Južne Koreje s 23,0), Francoz Evan Fournier (7. strelec z 19,8 točkami), Španec Marc Gasol (povprečje 14,4 točk, 5,5 skokov in 4,1 podajo) ter Argentinec Luis Scola (17,9 točk, 8,1 skok).
Finale je bil povsem enostranski. Španci so že na štartu povedli s 14:2 in vodstva niso več izpustili iz rok. Imeli so dovolj razpoloženih igralcev v napadu, igrali so čvrsto v obrambi, hkrati pa so izkoristili daljšo klop in utrujenost pri vodilnih igralcih Argentine, ki so se hitro sprijaznili oziroma zadovoljili s srebrno medaljo.
Najboljši strelci pri Španiji, ki je v kvalifikacijah za SP nastopila v skupini s Slovenijo, so bili Rubio (20 točk, 7 skokov), Sergio Llull (15 točk), Marc Gasol (15 točk, 7 skokov, 7 podaj) ter Rudy Fernandez (10 skokov), Juancho Hernangomez in Willy Hernangomez, ki so zbrali po enajst točk.
Pri Argentini je izstopal Gabriel Deck s 24 točkami, Nicolas Laprovittola jih je dosegel 17, najboljša posameznika na prejšnjih tekmah Facundo Campazzo in Luis Scola pa sta jih skupaj zbrala 19 (11 + 8).
Bolj izenačena je bila tekma za tretje mesto. Avstralija je vodila tri četrtine tekme, sredi tretjega dela tudi s 15 točkami naskoka, na koncu pa je drugič zaporedoma na velikih tekmovanjih ostala brez odličja. Na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru 2016 jo je v tekmi za bron premagala Španija.
Marc Gasol je šele drugi košarkar, ki mu je v enem letu uspelo postati NBA in svetovni prvak. Pred njim je to leta 2010 uspelo Američanu Lamarju Odomu.
Peto mesto je že v soboto osvojila Srbija, šesta je Češka, sedmo ZDA in osma Poljska.
Na olimpijske igre 2020 v Tokio se je s svetovnega prvenstva uvrstilo sedem reprezentanc; dve iz Evrope (Španija, Francija), dve iz Amerik (ZDA, Argentina), po ena pa iz Oceanije (Avstralija), Afrike (Nigerija) in Azije (Iran). Osma ekipa v Tokiu so gostitelji Japonci, preostala štiri moštva pa bodo znana po dodatnih kvalifikacijah.
V te so se s SP uvrstile Srbija, Poljska, Češka, Litva, Italija, Grčija, Rusija, Brazilija, Venezuela, Portoriko, Dominikanska republika, Nemčija, Nova Zelandija, Tunizija, Kanada in Turčija. Manjkajočih osem reprezentanc, ki bodo oblikovane štiri šestčlanske skupine, iz katerih bodo v Tokio napredovali le zmagovalci, bo Fiba določila na podlagi računalniške lestvice; po dvema iz vsake regionalne skupine bo podelila vabili.
Iz Evrope bosta tako v kvalifikacijah za OI konec junija 2020 najbrž zaigrali še Slovenija in Hrvaška.