509 ogledov

Randolph in Blažič odlična, Prepelič zadržan

Anthony Randolph Epa
S štirimi tekmami prvega kola se je v četrtek začela košarkarska Evroliga.

Aktualni evropski prvak Real Madrid je na domačem parketu zlahka ugnal Darüşşafako (109:91). Španci, pri katerih je bil s 16 točkami prvi strelec zdaj že nekdanji slovenski reprezentant Anthony Randolph, so skozi celotno srečanje nadzorovali igro in rezultat. Klemen Prepelič je za Real odigral osem minut in ob enem in edinem zgrešenem metu iz igre vpisal dve točki in dva skoka.

Dončić Nowitzki Brez stolčka Šport Mož, ki na naboru ni izbral Dončića, izgubil službo

Moskovski CSKA je gostil Barcelono z Jako Blažičem in prišel do gladke zmage (95:75), do katere so si Rusi pot tlakovali v drugi četrtini, ki so jo dobili za 18 točk. Za domače sta bila najbolj učinkovita Cory Higgins in Nando de Colo z 18 oziroma 17 točkami. Pri poražencih je Kyle Kuric vpisal 15 točk, drugi strelec Barcelone pa je bil Blažič, ki je v 17 minutah dosegel 11 točk (met iz igre 4-8), dva skoka in asistenco.

Panathinaikos je v Atenah dobil tesen obračun proti telavivskemu Maccabiju (89:84). V vrstah "deteljic" je Matt Lojeski zbral 20 točk, pri Izraelcih je Scottie Wilbekin dosegel 24 točk in osem asistenc.

Anadolu Efes je na gostovanju gladko premagal Bayern München (71:90). Turki so že ob polčasu vodili za sedem, v tretji četrtini pa dokončno pobegnili tekmecem. Pri domačih sta bila najuspešnejša Nihad Đedović s 17 in Stefan Jović s 15 točkami, pri Carigrajčanih sta se odlikovala Brock Motum s 14 točkami ter Shane Larkin s 13 točkami in petimi podajami.

V petek bo zaigral še četrti slovenski košarkar v tej sezoni Evrolige, Alen Omić (Budućnost) bo gostil milansko Armani Olimpio.