226 ogledov

Dve drami, dve slovenski zmagi

Primorska Koper FMP Reševalni pas/Twitter
Odigrani sta bili uvodni tekmi osmega kola regionalne košarkarske lige.

Košarkarji Kopra Primorske so zabeležili šesto zmago v zadnjih sedmih nastopih v ligi ABA in vsaj začasno skočili na prvo mesto razpredelnice. Pred domačimi gledalci so po hudem boju premagali beograjski FMP (86:81).

Koprčani bi se lahko izognili izenačeni končnici, če bi znali ohraniti dvomestno prednost, ki so si jo prvič priigrali v 15. minuti (33:23). Na začetku drugega polčasa so imeli celo 16 točk prednosti (53:37), v 27. minuti pa 63:48.

A tu je FMP krenil na vse ali nič in z delnim izidom 11:0 znižal razliko na 63:59. Vseeno je Koper Primorska ohranila prednost na semaforju (73:66, 79:74) in ko je kapetan Alen Hodžić dobro minuto pred koncem zadel trojko za 82:75, je izgledalo, da je zmagovalec odločen. Toda gostje so na hitro zadeli dve trojki in se 16 sekund pred koncem približali na zgolj točko zaostanka.

Nešportna osebna napaka Marka Radovanovića je tehtnico dokončno prevesila na domačo stran; najboljša posameznika Kopra Primorske, Marko Jagodić Kuridža (18 točk, 7 skokov, 7 podaj, indeks 31) in Lance Harris (20 točk), sta s črte prostih metov postavila končni izid.

Nemanja Nedović Olimpia Milano Video Šport Srbski zvezdnik z najhujšimi kletvicami nad Slovenca, vse ujela kamera

Krka Igokea | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Krka je na krilih Luke Lapornika prišla do četrte zmage v ligi Aba. Pred domačimi gledalci je po hudi borbi ter dramatični končnici ugnala Igokeo (76:75).

Junak tekme Luka Lapornik je dosegel 26 točk, od tega devetnajst v drugem polčasu oziroma dvanajst v tretji četrtini. Za dve točki je metal 3:5, trojke 5:8, proste mete 5:6, temu pa je dodal še štiri skoke in pet podaj. S statističnim indeksom 31 je kandidat za naziv MVP kroga.

Predvsem sta bila pomembna njegova dva prosta meta dve sekundi pred koncem ter atraktivno zabijanje štirideset sekund pred. S slednjim je Krko približal na 74:75, s črte prostih metov pa je postavil končni rezultat.

Tako se je za Krko srečno iztekla tekma, ki po prvi četrtini nikakor ni bila v njenih rokah. Ob kar devetih izgubljenih žogah so gostje po uvodnih desetih minutah vodili s 25:15. Prednost so ohranili vse do začetka zadnje četrtine, ko je Lapornik zadel trojko za 65:63.