146 ogledov

Dolenjci po sedmem zaporednem tik nad dnom

KK Krka Igokea ABA Reševalni pas/Twitter
Novomeška zasedba je doživela sedmi zaporedni poraz v regionalni ligi.

Krka je v 13. kolu lige ABA na svojem parketu prepričljivo izgubila proti Igokei (59:72) in ostala pri zgolj treh zmagah. Nazadnje so slavili 30. oktobra doma proti Studentskemu centru. Naslednjo priložnost za zmago bodo imeli 2. januarja doma proti Cedeviti Olimpiji.

Luka Dončić Kris Zudich V oddaji Šport Sloviti ESPN o zgodbi malega Krisa in Luki Dončiću

Novomeščani so bili tudi tokrat brez možnosti za uspeh. Igokea je imela vseh 40 minut potek dogodkov na parketu pod nadzorom in je suvereno prišla do sedme zmage. Gostje so že v prvi četrtini prišli do dvomestne prednosti, Krka pa vse do konca mi imela manj kot deset točk zaostanka. Tekma je bila dokončno odločena sredi zadnje četrtine pri rezultatu 65:50.

Krka je iz igre metala manj kot 37-odstotno, zadela je zgolj pet trojk, zgrešila šest prostih metov in izgubila skok s 26:34. Za povprečjem doseženih točk je zaostala za več kot deset, iz sivega povprečja pa ni mogel izstopati niti prvi strelec lige ABA Rok Stipčević (povprečje 20,4), ki je bil z 12 točkami (met 4:8) prvo ime domačih.