Connecticut tretjič na vrhu NCAA

connecticut ncaa finale
1/18
Reuters
Letošnji zaključek ameriške študentske lige oziroma "marčevske norosti" so dobili košarkarji univerze Connecticut, ki so v finalu s 53:41 premagali kolege iz univerze Butler.
2011: Connecticut

Letošnja marčevska norost oziroma finale študentske lige NCAA se je z zaključno epizodo pred več 70 tisoč gledalci na stadionu v Houstonu končala z zmago Connecticuta s 53:41 proti Butlerju. Srečanje morda ni bilo tako bogato s koši kot v preteklih let, a so zato igralci obeh ekip navduševali predvsem z borbenostjo in odlično obrambo.

Connecticut Huskies so po letu 1999 in 2004 še tretjič postali veliki zmagovalci lige NCAA. Butler Bulldogs so že s prebojem v finale bržkone presegli svoja pričakovanja in bili tudi v finalu do polčasa v enakovrednem boju za zmago. Buldogi so prvi polčas tako dobili z 22:19, nato pa povsem popustili. Connecticut je na krilih Jeremyja Lamba (v tem času 11 točk) v drugi polčas krenili z delnim izidom 22:3 in prišli do vodstva z 41:28, ki je do konca niso več izpustili iz rok. Ob Lambu je za zmago Connnecticuta najbolj zaslužen Kembe Walker (16 točk), medtem ko je bil pri poražencih najbolj razpoložen Shelvin Mack s 13 točkami. Buldogi, ki prihajajo z univerze z 4200 študenti, lahko za poraz krivijo predvsem sami sebe, saj so iz igre metali le 18,8 odstotno, kar je najslabši odstotek v zgodovini final lige NCAA.

Tudi NBA se je umaknila
Študentska košarkarska liga NCAA velja za enega najbolj priljubljenih športov v ZDA. Zaključni turnir spremlja praktično vsak športni navdušenec onkraj luže. Med drugim na dan finala lige NCAA ni niti tekem v ligi NBA!

Calhoun med legende

Connecticut je prav vse tri naslove lige NCAA osvojil pod vodstvom zdaj že legendarnega trenerja Jima Calhouna. Slednji je pri 68-letih postal najstarejši s tremi naslovi in se s tem pridružil Johnu Woodenu, Adolphu Ruppu, Mikeu Krzyzewskemu in Bobu Knightu.