668 ogledov

Boston s trojko ob koncu do prvega mesta, izjemni Jokić s porazom

Derrick White Profimedia
Boston po zmagi v Torontu na čelu NBA.

Ekipa Boston Celtics je v Torontu premagala Raptors s 108:105 in je zdajna prvem mestu v ligi. Srečanje je 27 sekund pred koncem s pomembnim metom za tri točke odločil Derrick White. Jaylen Brown je za Bostonadosegel 23 točk, Jayson Tatum 17, latvijski center Kristaps Porzingis pa je zbral 14 točk in 12 skokov.

V Torontu sta po 23 točk za poražene gostitelje dosegla Pascal Siakam in nemški zvezdnik Dennis Schröder, Scottie Barnes pa je 11 sekund pred zaključkom dvoboja zgrešil poskus meta za izenačenje.

Boston je ob dveh porazih dosegel deseto zmago in na vzhodnem delu lige vodi pred ekipo Philadelphio 76ers, ki je premagala Atlanto Hawks s 126:116. V Atlanti je kljub težavam z boki tekmo odigral tudi Joel Embiid ter s 32 točkami in sedmimi skoki skupaj s Tobiasom Harrisom (29 točk, deset skokov) ter Tyresom Maxeyem (19 točk) vodil Philadelphio do zmage po dveh porazih v nizu.

Philadelphia je druga v ligi skupaj s tokrat prostim Dallasom Luke Dončića in branilci naslova iz Denverja.

Slednji so lovili deseto zmago v sezoni, a so tretji poraz doživeli v gosteh proti New Orleans Pelicans, ki so zmagali s 115:110. Za domače je Zion Williamson prispeval 26 točk, Brandon Ingram pa 21. Ta dvojec je z delnim izidom 8:0 poskrbel, da so pelikani štiri minute pred koncem po znižanju Denverja na točko zaostanka nekoliko pobegnili in nato prednost tudi ohranili. Srbski zvezdnik Nikola Jokić je bil pri Nuggets nova izjemen, vpisal je 26 točk, 16 skokov in zanj rekordnih 18 podaj.

Nikola Jokić | Avtor: Profimedia Profimedia

De'Aaron Fox je imel še en izjemen večer, izenačil je rekord kariere s 43 točkami, temu je dodal osem skokov in sedem podaj za zmago Sacramento Kings s 129:120 nad San Antonio Spurs. Ti so doživeli sedmi poraz v nizu, čeprav je francoski zvezdniški novinec Victor Wembanyama dosegel 27 točk in zbral devet skokov, Zach Collins pa 28 točk.

V Charlottu je košarkar Milwaukeeja Damian Lillard (27 točk) vodil sedem igralcev Bucks z dvomestnim številom točk do visoke zmage v gosteh s 130:99. Grški zvezdnik gostov Giannis Antetokounmpo se je po tekmi odsotnosti zaradi poškodbe vrnil s 16 točkami, osmimi skoki in devetimi podajami.

Bucks bodo nocoj ponoči po slovenskem času že gostili Dallas.