11 ogledov

Allen do 17.000. točke

Rašo Nesterovič je bil tokrat najučinkovitejši Slovenec v NBA. Žurnal24 main
V noči z nedelje na ponedeljek so bili v ligi NBA aktivni trije Slovenci. Nesterovičev Toronto je izgubil proti Bostonu (95:98), Brezčev Charlotte je ugnal Miami (90:88), Vujačičev Los Angeles pa Utah (119:109).

Los Angeles C. : Seattle 115:101

Radoslav Nesterovič je bil od trojice najučinkovitejši. V 11 minutah je za Toronto dosegel 4 točke in pod obroči pobral tri žoge, a je njegov Toronto v napeti tekmi po podaljških izgubil (95:98) proti Bostonu. Raptorji so tokrat naleteli na izjemno razpoloženega Raya Allena, ki je v zadnjih izdihljajih tekme zadel trojko za zmago. Allen je bil najbolj vroč izmed Bostonove "svete" trojice, ki jo poleg njega tvorita še Paul Pierce in Kevin Garnett. Na koncu se je ustavil pri 33 točkah in presegel mejo 17.000 točk v karieri. Garnett jih je dosegel deset manj, 23, in trinajstkrat skočil za žogo, Pierce pa je dosegel 13 točk. Pri Torontu je imel "mehko" roko T. J. Ford, ki je dal 32 točk. Ekipa Celticsov je tako dosegla drugo zaporedno zmago, moštvo Raptorsov pa prvi poraz.

breza_AFP_prava_

Primož Brezec je bil drugi najučinkovitejši Slovenec. © AFP

Igralec moštva Charlotte Bobcats Primož Brezec je na tekmi proti ekipi Miami Heat na parketu prebil 22 minut in v tem času dosegel dve točki in prav toliko skokov. Charlotte je nekoliko presenetljivo premagal prvaka iz leta 2005/06, ki se brez prvega organizatorja igre Dwayna Wada še vedno ne najde. Junak tekme je bil Jason Richardson z 29 točkami. V zadnji minuti je nasprotnika prisilil k dvema napakama in 37 sekund pred koncem zadel za zmago 90:88. Trener Los Angelesa Phil Jackson je Saši Vujačiču na tekmi proti Utah Jazzu namenil pičlih 25 sekund, v katerih se Slovenec ni uspel vpisati v statistiko. Zato pa je v polnem sijaju spet zablestel Kobe Bryant. Dosegel je 33 točk, 5 skokov in 3 asistence za zmago Jezernikov (119:109). Na Utahovi strani je bil s 26 točkami najučinkovitejši Deron Williams. Rus Andrej Kirilenko je popravil slab vtis z zadnje tekme in dosegel 14 točk, 4 skoke in 2 podaji.