9 ogledov

Božič deseti

Borut Božič je na Poljskem do zdaj vpisal peto in sedmo mesto. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Borut Božič je na 17. etapi Dirke po Španiji zasedel zelo dobro 10. mesto, Tadej Valjevec je bil 50. Zmaga je odšla v Francijo, k Anthonyju Rouxu. Skupno še vedno vodi Valverde.

Zmagovalec 17. etape dirke po Španiji je Francoz Anthony Roux (Francaise de Jeux). Skupaj s petimi kolesarji je napadel že na začetku dirke in se odlepil od glavnine. Peterka je medsebojno sodelovala vse do zadnjih kilometrov, ko je bil Roux premočen tudi zanje. 22-letni kolesar je vse do ciljne črte zadržal prvo mesto, pet sekund pred Williamom Bonnetom in lastnikom zelene majice Andrejem Greiplom.

Lep uspeh je dosegel Borut Božič (Vacansoleil) z desetim mestom, medtem ko je bil Tadej Valjavec (AG2R) 50. Oba slovenska kolesarja sta čez ciljno črto peljala v času zmagovalca. V skupnem seštevku Vuelte še naprej vodi domačin Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne).