Od 1. januarja letos sicer RTVS obračunava prispevek v višini 12,75 evra, vendar pa še vedno ni znano, kako bo s plačilom prispevka v prihodnjem letu in pozneje.
Zato je vodstvo RTVS na vlado, državni zbor in pristojno ministrstvo naslovilo vlogo, v kateri so jih pozvali k pravočasni določitvi višine RTV-prispevka po 1. januarju prihodnje leto.
Prispevek predstavlja za hišo osrednji vir financiranja, ostalo pa pride še od oglaševanja, sofinanciranja države ter finančnih in drugih komercialnih prihodkov.
Imajo finančno stisko
Zaradi zaostajanja rasti RTV-prispevka za inflacijo, razvoja elektronskih medijev in razmer na področju oglaševanja, naraščanja števila oproščenih zavezancev za RTV-prispevek ter vstopa v plačni sistem javnega sektorja pa se RTVS "sooča s precejšnjo finančno stisko", navajajo.
Poleg upada plačnikov prispevka zaradi splošne gospodarske krize ter omejitev oglaševanja, ki jih narekuje zakon o avdiovizualnih medijskih storitvah, upada tudi obseg oglaševanja, kar skupaj pomeni večmilijonski finančni izpad.
Generalni direktor RTVS Marko Filli zato poudarja, da je zakonska ureditev RTV-prispevka nujna, saj bo v nasprotnem primeru javnemu zavodu onemogočeno izvajanje javne službe v obsegu, kot ga določa zakon, ker bi s 1. januarjem 2013 ostal brez primarnega dohodka.
Davkoplačevalska samopostrežna
Preko omrežja Twitter se je na vlogo RTVS že odzval pristojni minister Žiga Turk. "Prosim? Ste morda opazili, da cel javni sektor varčuje? Se vam davkoplačevalci zdijo samopostrežna trgovina?" je zapisal.
PREVEČ ZAPOSLENIH "DRUŽBENO POLITIČNIH DELAVCEV"baje je vseh skoraj 2000 zaposlenih. Mislim to pa je ekonomika da te kap
vsi ekonomski razlogi govorijo v prid VARČEVANJU, A TI JE JASNO FILLI
Toliko reklame kot na zavodu delate levakom,bi bilo pravično,da od njih zahtevate prispevke,ne pa da vsem nam,ki moramo (če sploh gledamo)spremljati to nizkotno navijaštvo,dražite nekaj,kar ni vredno piškavega groša.