Slovenija
1 ogledov

Zbiranje podpisov v ponedeljek

Gregor Virant Anže Petkovšek
Predsednik DZ Gregor Virant razpisal rok za začetek zbiranja 40 tisoč podpisov za referendum o slabi banki.

Predsednik državnega zbora Gregor Virant po poročanju STA razpisal rok za začetek zbiranja 40 tisoč podpisov za zahtevo referenduma o zakonu za sanacijo bank. 35-dnevni rok bo začel teči v ponedeljek, 19. novembra. Še en teden časa so pustili za nadaljevanje pogajanj med vlado in sindikatom kemične, nekovinske in gumarske industrije (KNG) za morebiten dogovor.

Spomnimo: po zapletih s podpisi pod pobudo kemijskega sindikata za ta referendum, ko se je med DZ in ministrstvom za notranje zadeve (MNZ) izgubilo 36 listov, je MNZ v petek na novo preštel podpise in ugotovil, da jih je dovolj za začetek zbiranja 40 tisoč podpisov, potrebnih za razpis referenduma.

Pogajanja med kemiki in Šušteršičem

Poleg tega vseskozi potekajo pogajanja med ministrstvom za finance in sindikatom KNG. Razpis roka za zbiranje podpisov za referendum je tako po pisanju STA usklajen s sindikatom. Referendum o slabi banki bi ob ustreznem številu podpisov in upoštevanju rokov lahko bil januarja.

Da bi rešili politično krizo, ki je nastala zaradi pobud za razpis referendumov, so se obenem v petek pri predsedniku vlade Janezu Janši zbrali aktualni predsednik države Danilo Türk, prvak opozicijske Pozitivne Slovenije Zoran Janković, predsednik sindikata KNG Tomaž Kumer ter predsedniška kandidata Borut Pahor in Milan Zver. Pogovore o možnem izhodu iz zagate naj bi nadaljevali ta teden.

Zaplet z zbiranjem podpisov sicer preiskujejo tudi kriminalisti.

Komentarjev 1
  • Milan Samide 19:59 19.december 2012.

    26.člen URS, ( pravica do povračila škode)Vsakdo ima pravico do povračila škode, ki mu jo v zvezi z opravljanjem službe ali kakšne druge dejavnosti državnega organa, organa lokalne skupnosti ali nosilca javnih pooblastil s svojim protipravnim ravnanjem stori oseba ...prikaži veča ali organ, ki tako službo ali dejavnost opravlja.Oškodovanec ima pravico, da v skladu z zakonom zahteva povračilo tudi neposredno od tistega, ki mu je škodo povzročil.Če bi se politiki in vodilni izvajalci javnih pooblastil zavedali tega člena URS, SI .Država in (njene institucije , izvoljeni poslanci) bi pregnala lopove in od njih zahtevala povračilo škode, ki so jo naredili državi in državljanom. Denar bi dobila od tistih, ki so jo okradli. O tem govori ta 26. člen URS.