Raziskava, ki jo je v Nemčiji opravila OECD, na temo promocije enakopravnosti v družinah, se je dotaknila tudi tega, koliko delajo matere v posameznih državah. Raziskava temelji na podatkih iz let 2012 in 2013, objavljena pa je bila lani. Vanjo so bile vključene države, ki so članice organizacije.
Upoštevali so tako tiste matere, ki delajo skrajšani delovni čas kot tiste, ki delajo polni delovni čas. PSTare so med 15 in 64 let ter imajo najmanj enega otroka, starega med 0 in 14 let.
Slovenija se je uvrstila na tretje mesto za Dnasko in Švedsko. Sledijo Nizozemska, Avstija in Finska. Velika Britanija, Poljska, ZDA in Estonija pa so se uvrstile pod povprečje držav OECD.
Family & work, how to juggle? See our #stats in this report on Germany & equal partnership in #families https://t.co/fnxgQbESUJ #employment pic.twitter.com/oGv1gjS5BW
— OECD (@OECD) February 20, 2017
Ja ne vem če je ravno prednost, je pa nuja. Že eno leto je recimo kar nekaj, kaj če bi še šla mamo recimo dokler ne gre v šolo, kako bi potem prišla nazaj v službo po tolikem času ?… ...prikaži več No ja, pa na koncu bi potem ostala tudi brez penzije.No ja v to dvomim, da lahko en zasluži za družino v večino primerov, v dosti primerih tudi dva ne moreta. Ostalo je potem stvar sociale.
Ne kapiram, kako je lahko neka huda prednost, če mora ženska ob materinstvu hoditi še v službo?Očitno neke hude brezposelnosti pri nas ni, oziroma smo povsem primerljivi z top državami, kjer lahko en zasluži za družino.