Shod se je dopoldan začel na Trgu republike pred parlamentom in se končal opoldne na Prešernovem trgu, kjer so se žrtvam poklonili z minuto molka.
"Srebrenica je v središču svetovne javnosti, žal pa bo jutri že pozabljena," je dejala Ela Porić iz zavoda Averroes in dodala:"Žrtve živijo danes same, v mestu, kjer živijo tudi tisti, ki so nad njimi izvajali genocid."
Pohod je organiziralo združenje Ženske Srebrenice, ki združuje preživele matere in žene žrtev genocida, ki vsakega 11. v mesecu v Tuzli že 20 let pripravljajo mirni shod s posebno verigo, na kateri so izobešeni vezeni kosi blaga z imeni žrtev.
Zbiranje podpisov za peticijo oblastem BIH
Shodu, ki je tudi zadnji dogodek v nizu dogodkov znotraj spominskega programa 8372 živih spominov, se pridružuje tudi Amnesty International Slovenije.
Predvsem naj ustanovijo poseben sklad za pomoč njihovim družinam.
Podpise pod peticijo - danes so jih zbrali nekaj sto - bodo zbirali še vse poletje, bosanskim oblastem pa jih posredovali 30. avgusta.
Sile bosanskih Srbov pod poveljstvom Ratka Mladića in Radislava Krstića so 11. julija 1995 vstopile v Srebrenico, bošnjaško enklavo pod zaščito Združenih narodov. V le nekaj dneh, do 19. julija 1995, so večinoma v množičnih pobojih ubile 8372 Bošnjakov, predvsem moških in fantov.
Gradite džamijo------takoj
. pravzaprav ..vsa čast jim, tem ženskam. / meni je bilo v zadnjih dveh letih ( ob mnogo manjši Težavi) od več Strani rečeno : Pozabi in pojdi Naprej. Sprava, Pozabitev , Odpustitev etc cc ...po moje Pomeni samo Dopustitev… ...prikaži večtev Barabij še vnaprej.