Slovenija
33 ogledov

Sindikati: Spor je še rešljiv

Janez Posedi Saša Despot
Proračun. Začenja se zbiranje podpisov, vlada grozi s konkretnimi številkami.

Jutri bodo sindikati javnega sektorja lahko začeli zbirati 40 tisoč overjenih podpisov za razpis referenduma o zakonu o izvrševanju proračunov za leti 2013 in 2014. Podpise bodo lahko zbirali do 22. januarja prihodnje leto.

V vladi so že napovedali, da bodo zahtevali ustavno presojo referenduma. Ob tem nadaljujejo tudi opozarjanje o posledicah. V soboto so sporočili, da naj bi bilo ogroženo subvencioniranje vozovnic za prevoz dijakov in študentov, v nedeljo, da je ogroženih za pol milijarde evropskih razvojnih sredstev. Včeraj pa so zapisali, da bosta brez 41,7 milijona evrov ostala visoko šolstvo in znanost, sedmih milijonov evrov ne bo za financiranje doktorskega študija, za reševanje težav s šolsko prehrano pa bo zmanjkalo 23,7 milijona evrov.

“Zanimivo je, da bo vsega prihodnje leto manj kot letos zato, ker so javni uslužbenci vložili podpise za referendum o zakonu o izvrševanju proračuna, čeprav je ta proračun manjši od letošnjega,” je komentiral Branimir Štrukelj, predsednik Konfederacije sindikatov javnega sektorja Slovenije. Janez Posedi iz koordinacije sindikatov javnega sektorja pa je zapisal, da obžalujejo, ker vlada ni prisluhnila njihovim predstavnikom, saj bi tako lahko ustvarili pogoje za dogovor in se izognili referendumu. Sindikati so ga zahtevali, ker proračuna brez dogovora posegata v maso plač

Komentarjev 3
  • privat 12:19 20.december 2012.

    sindikati ...upor dokler Vsi neodstopijo!! Mi več nimamo kaj za zgubiti ,oni pa imajo!!

  • anonimni12 15:43 18.december 2012.

    "ce povecas prilive na racun visjih davkov nisi naredil nic drugace, kot ce si znizal odlive. Po domace je kot da bi iz hlac jemal iz desnega in dajal v levi zep. Resitev je povecanje proracuna na racun bolj ucinkovitega ...prikaži več pobiranja davkov in pa vec pobranih davkov, zaradi vec izpeljanega posla. Obicajno to drugo sledi, ko gospodarstvo spleza iz recesije, nikakor pa ne z visanjem stopenj.Kar se tice grozenj, novinarji zaradi svoje neprofesionalnosti in ideoloske pristranskosti ter spekakularnosti novic, med ljudi sejejo nejevoljo. Ce se navaja dejstva, to ni groznja. Groznja je, ce bi namenoma nekaj spremenil, da bi nekoga kaznoval, ce ne bo naredil po tvoje, ce pa zaradi enega dejanja pride do drugega (vzrok in posledica), pa to ne gre za groznje, ampak za kvecjemu opozorilo ali pa informiranje."Pravis ko se bodo poslovili - pa kdo se bo poslovil? Kaj je bilo pa drugace 18 mesecev nazaj? Odloasanje z neizogibljivimi spremembami le podaljsuje agonijo, nikakor pa odlasanje ne

  • pomladanski 08:41 18.december 2012.

    Skoraj bo že eno leto in od prihodkovne strani proračuna niti p. Edino kar ti vladajoči vedo so grožnje in kako se je potrebno odzvati na grožnje, je upor in nič drugega nam ne preostane. Ko se bodo poslovili, potam ...prikaži več bo vsaj bolj čisto ozračje in bo lažje izkati rešitve.S to samonastavljeno garnituro preprosto ni bodočnosti in le hitra zamenjava nam kvečjemu omogoča vsaj neke spremembe. Že ob samonastavitvi sem trdil, da je to koalicija lastnih interesov in se nisem niti malo zmotil.