Ni dolgo nazaj, ko so pri Facebooku razkrili kontroverzno testiranje vpliva objav na vaše počutje. Slabih 700.000 Facebookovih uporabnikov je bilo za teden dni izpostavljenih testu, kjer so preverjali, ali obvestila lahko spremenijo počutje pri uporabnikih. Za določen čas so bili tako uporabniki izpostavljeni bodisi veselim, bodisi žalostnim objavam. S tem pa se je spremenilo počutje pri uporabnikih.
Na podlagi tega sta se dva raziskovalca, Fabio Sabatini iz Univerze v Rimu in Francesco Sarracino iz Nacionalne statistične agencije SATEC, opravila obsežnejšo raziskavo na več kot 50.000 udeležencih. Pri tem sta raziskovala vpliv družbenih omrežij na splošno počutje, zadovoljstvo z življenjem, navade brskanja po spletu in stopnjo zaupanja ljudem.
Rezultati raziskave so bili nedvoumni. Pri uporabnikih, ki se več družijo s prijatelji v resničnem življenju in manj uporabljajo družbena omrežja, so zabeležili večjo stopnjo zadovoljstva z življenjem in boljše splošno počutje. Prav tako je bila stopnja zaupanja do ostalih ljudi višja kot pri uporabnikih s pogostejšo uporabo družbenih omrežij. Eden izmed razlogov za takšno stanje je po mnenju raziskovalcev tudi količina sovražnega govora, ki se pojavlja na spletu. Na podlagi tega postajajo ljudje manj zaupljivi. Zaključek raziskave je tako nedvoumen. Družbena omrežja vas, kljub večji medsebojni povezanosti, spravljajo v slabo voljo. Zato telefon v roke in pokličite prijatelja na kavo.