Kot so pojasnili v Pozitivni Sloveniji, so se poslanke in poslanci PS na pomoč priskočili s prostovoljnim delom, hrano, oblačili, belo tehniko, pohištvom, radiatorji in podobnim. Prav tako so se odločili, da vsak tudi prostovoljno finančno prispeva. Koliko so prispevali, pa ne bodo javno objavili, razen v primeru, da se prejemniki prispevka sami odločijo in to povedo, so še zapisali v PS.
"Prav je, da pomagamo"
V poslanski skupini SDS menijo, da je prav, "da pomagamo prizadetim v tej naravni ujmi in pokažemo, da nam ni vseeno za njih". Poslanci in poslanke SDS so darovali finančna sredstva preko pobude DZ, nekateri so finančna sredstva darovali neposredno prizadetim posameznikom v svojih lokalnih okoljih, nekateri pa neposredno preko Karitasa, so pojasnili v SDS.
Pomagal bo tudi SD
Poslanska skupina SD je na Območno združenje Rdečega križa Ptuj nakazala 850 evrov. Poslanec SD Matevž Frangež je 100 evrov nakazal Območnemu združenju Rdečega križa Maribor, poslanec SD in kandidat za predsednika republike Borut Pahor pa je 250 evrov nakazal Rdečemu križu Slovenije.
Prav tako se je v zbiranje sredstev vključila stranka, predsednik Igor Lukšič ter evropski poslanki Tanja Fajon in Mojca Kleva, so pojasnili v SD. Na četrtkovem predsedstvu stranke so zbirali denar za nakup grelnih naprav, ki jih bo Pahor predal območnim združenjem Rdečega križa v okviru svojih delovnih akcijah v Dolenji Trebuši in na Ptuju ta konec tedna.
DL vsak po 100 evrov
Poslanke in poslanci Državljanske liste bodo prispevali po 100 evrov za najbolj prizadete v poplavah v zgornji Dravski dolini na Koroškem. Poslanci se bodo angažirali tudi s pomočjo v domačih krajih, so za STA pojasnili v DL. Predsednik DL in predsednik DZ Gregor Virant bo prispeval 300 evrov Rdečemu križu Slovenije. Člani DL pa že ves čas sodelujejo v posameznih akcijah oziroma delovnih brigadah skupaj z ekipo Boruta Pahorja, ki ga DL podpira kot predsedniškega kandidata. Akcijam se bodo v prihodnjih dneh pridružili tudi posamezni poslanci DL.
DeSus še ne ve koliko bo daroval
Za pomoč so se odločili tudi v poslanski skupini DeSUS. Kot so za STA pojasnili v poslanski skupini, bodo dokončno odločitev o višini nakazila za žrtve poplav sprejeli v ponedeljek.
SLS bo nakazal na odprte račune
Na pobudo se je odzvalo vseh šest poslancev SLS. V poslanski skupini so za pojasnili, da bodo svoje prispevke porazdelili med različna prizadeta območja. Tako bodo denar nakazali na podračune, odprte za pomoč prizadetim v poplavah, in sicer Župnijski Karitas - izpostavam Mozirje-Šmihel, Duplek, Slovenj Gradec, Rečica ob Savinji, Gorišnica in Markovci. Zneski se gibljejo med 200 in 300 evri na poslanca. Nekateri poslanci pa so že na terenu sodelovali pri odpravi posledic poplav v minulem tednu.
NSi: vsak bo Karitasu dal približno 150 evrov
Akciji so se pridružili vsi poslanci NSi. Kot so pojasnili v poslanski skupini, so se tako pridružili pobudi njihovega poslanca Horvata. Štirje poslanci so Slovenskemu Karitasu namenili povprečno po 150 evrov vsak.
Prav bi bilo, da bi poslanci in vlada dali več (vsak vsaj 500 EUR), saj glede na njihovo višino plače in efekt dela tako in tako dobijo veliko preveč. Zakaj pa se tudi stranke ne odpoveju delu denarja, ki ga… ...prikaži večga dobijo iz proračuna za svoje delovanje? To bi bila prava pomoč.