"Ker situacijo glede ebole skrbno spremljamo, tudi sproti ugotavljamo ustreznost in količino zaščitne opreme, s katero razpolagamo. V teh dneh ponovno ugotavljamo, ali je zaščitna oprema prilagojena aktualnim razmeram in v kratkem času pričakujemo oceno primernosti, ki jo bo podalo ministrstvo za zdravje," so sporočili z notranjega ministrstva in oddali da so enotam policije razdelili zaščitno opremo, skladno s potrebami, ki so jih navedle posamezne enote.
Nameravajo tudi obnoviti redna usposabljanja zaposlenih za primere ravnanja ob nevarnih nalezljivih boleznih: "Še enkrat preverjamo tudi protokole ravnanja ob primerih sumov, da so morda osebe, s katerimi prihajajo v stik policisti na terenu in osebje v azilnem domu, bolne."
Lekdol le ne bo dovolj
Konec tedna je za kar nekaj razburjenja v policijskih vrstah povzročil dogodek na Policijski postaji Ravne na Koroškem. Tam so v petek obravnavali dva ilegalna pribežnika iz Nigerije, ki bi po mnenju policistov utegnila imeti ebolo. V Zdravstvenem domu Ravne pa so jim sprva svetovali, naj si kar sami nataknejo rokavice in obolelima dajo lekadol.
Na ministrstvu za zdravje pa so prepričani, da je bilo ukrepanje skladno s pravili, saj je zdravstveni dom obvestil dežurnega epidemiologa, ta pa infekcijsko kliniko.