Kot je pojasnil predsednik nadzornega sveta v odstopu Klemen Boštjančič, konkretno o stečaju niso govorili, pač pa o tem, ali družba izpolnjuje načrt finančnega prestrukturiranja oziroma načrt, ki bo pripeljal do zaključka prisilne poravnave. "Nadzorni svet je od uprave zahteval, da takoj, ko bo ocenila, da tega načrta ni možno speljati, opravi nadaljnje postopke skladno z zakonom," je poudaril Boštjančič.
Nadzorniki so se seznanili tudi s tem, da primopredaja poslov Vegrada še ni zaključena, da pa bo v oktobru. "Nekdanja direktorica Vegrada Hilda Tovšak v družbi Vegrad nima več nobenih zadolžitev, jih pa ima v nekaterih hčerinskih družbah. Zelo verjetno pa je po opravljeni primopredaji ne bo več v Vegradu," je dejal Boštjančič.
Izplačilo do 30. septembra, sicer stečaj
Predsednik podjetniškega sindikata Samo Mastnak je nadzornikom pojasnil, da je položaj stavkajočih delavcev na najnižji možni točki. S predlogom delavcev, da če družba do 30. septembra ne zagotovi denarja za poplačilo njihovih zahtev, uprava predlaga stečaj, se strinjajo tudi nadzorniki, je dejal Boštjančič.
Medved: "Nekaj virov je še"
Direktor družbe Boris Medved je dejal, da še kar nekaj virov sredstev ostaja neizkoriščenih. "Nekaj malega nepremičnin je še, načeloma pa gre za druge vire, recimo iz naslova garancij," je dejal in dodal, da razume stisko delavcev, vendar noče biti prenagljen v kakršnihkoli odločitvah. "Dokler ne pridemo do točke, ko bomo ugotovili, da res ne gre, se bomo pač odločili naprej," je še rekel Medved.
Delavci Vegrada, skupno jih je še dobrih tisoč, ki že več mesecev ne prejemajo rednih izplačil plač, od prejšnjega ponedeljka stavkajo na delovnih mestih in pred stavbo uprave Vegrada v Velenju.