Če slednje ne bo kmalu predlagala vlada, jo bo pa NSi, je na taboru stranke v Beltincih napovedala predsednica Ljudmila Novak.
Nagovor je Novakova začela z ugotovitvijo, da mnogih politikov in državljanov ne zanimajo žrtve in njihovi svojci in jim ni mar za resnico, saj je le NSi branila zakon o vojnih grobiščih in pokopu žrtev, ki so ga tudi sami predlagali.
"Kljub trditvam, kako potrebno je mrtve pokopati, je zelo malo politične volje za konkretna dejanja in veliko različnih izgovorov na vseh straneh. Nekateri se bojijo odkritih grobišč in resnice, drugi si to temo prilaščajo za dnevnopolitične manipulacije in namerne delitve," je dejala Novakova in napovedala, da bodo v stranki storili vse, da bo zakon sprejet, saj jih k temu zavezujejo moralni in etični zakoni.
Cilj je dostojna plača
Krščanski demokrati si po njenih besedah socialne države ne predstavljajo tako, da veliko ljudi dobi socialno pomoč, pač pa tako, da jih ima čim več delo, za katero dobijo dostojno plačilo. Le tako bo vsak lahko poskrbel zase in za svojo družino, socialno pomoč pa morajo dobiti le šibki, ki si sami ne morejo pomagati, je dejala. Kar zadeva prodajo državnega premoženja pa meni, da želijo banke in telekome v državni lasti obdržati tisti privilegiranci, ki bi radi še naprej živeti na račun nas vseh, zato moramo zanje najti odgovorne lastnike.
Dotaknila se je tudi zadnjih afer in za prejšnjega obrambnega ministra Janka Vebra dejala, da se je na vso moč oklepal funkcije, kar kaže, da imamo v Sloveniji težave s sprejemanjem subjektivne in tudi objektivne odgovornosti. Podobno v zdravstvu, kjer se "kljub smrti sedmih ljudi, morda celo več, nihče od odgovornih ne čuti krivega za ta grozljiva odkritja na nevrološkem oddelku v Ljubljani".
Nezakonito je po njenih besedah ravnal tudi prvi državni tožilec, kar da so odkrili štirje različni organi, kljub temu pa ga državnotožilski svet ni razrešil, zato se je vprašala, kako naj državljani zaupajo takšnemu sodstvu in takšni državi, kjer pravniki oziroma njihovi organi ne spoštujejo njihovih sklepov, med tem pa vedno znova poslušamo, da je treba spoštovati odločitve sodišč in drugih ustanov pravne države.
"Provokacijam ne bomo nasedli"
Predsednica NSi je omenila tudi pozitivne zgodbe, ki jih imamo v državi, okrcala pa "različne strankarsko pristranske komentatorje in samooklicane dobronamerne politične razsodnike", ki želijo javnost in volivce razsvetliti, kakšno vodstvo potrebuje NSi, kako bi morali biti bolj krščanski in manj neoliberalni, ter da nimajo pravega programa in ljudi, zato razglašajo nujnost ustanovitve nove prave krščanske stranko. "Tem provokacijam ne bomo nasedli, prevečkrat je bil ta scenarij že preigran in ga že dobro poznamo," je med drugim povedala predsednica NSi.
Na taboru so bili vsi vidni predstavniki stranke, med njimi evropski poslanec Lojze Peterle. Tudi po njegovem mnenju ni potrebe po novi stranki krščanske demokracije, ker so itak že tri članice Evropske ljudske stranke. Pomembno je, tako Peterle, da program, ki ga te stranke ponujajo, dobi širšo podporo in z njim uveljavijo politično moč ter izvedejo spremembe oziroma reforme, ki jih že vrsto let nismo izvedli, ker za to ni politične sile.
h3o, pacient - kje v Sloveniji pa stoji đamija?
spet motaš
-podreti đamijo-prepoved islama v sloveniji-čim prej tembolje