Tako naj bi radijske postaje po mnenju Radia Študent prevzele odgovornost za varnost na slovenskih cestah. Želijo, da bi s 1. novembrom vsi radii iz svojih obvestil umaknili tista o stanju na cestah in druge, prometu posvečene programske rubrike.
Menijo, da radijske postaje s podajanjem teh informacij ne izboljšujejo varnostnih razmer na slovenskih cestah, saj nevarnim voznikom omogočajo ostati v prometu. Prepričani so, da je "obenem poročati o prometnih nesrečah in jih hkrati soustvarjati dvolično".
Ne kličimo nesreče. Molk je življenje.
Na Radiu Študent so že začeli s kampanjo 'Ne kličimo nesreče. Molk je življenje.' Svojo pobudo in akcijo pojasnjujejo z naslednjimi besedami: "Sklicevanje na interes poslušalcev, ki bodo nekaj malega privarčevali, ker so na podlagi teh vsebin ob pravem času in na pravem mestu stopili s plina, ter na pridobitne interese vsake posamezne radijske postaje je v primerjavi s človeškim življenjem malenkostno in nepomembno. Vsaj za tiste, ki želimo, da naše poslušalke in poslušalci ostanejo živi in zdravi."
7
ogledov
'Ne obveščajte več o stanju na cestah'
Radio Študent poziva radijske postaje, naj iz obvestil umaknejo rubriko stanje na cestah.