Po tem ko so v preteklih dneh v SDS na spletni strani objavljala najrazličnejša pisma podpore premierju Janezu Janši, so se zdaj z besedami podpore v pisni obliki oglasili štirje ministri iz vrst SDS: Zvone Černač, Vinko Gorenak, Andrej Vizjak in Žiga Turk.
Poudarjajo, da očitki Komisije za preprečevanje korupcije ne držijo: "Poleg tega v 21. stoletju ni mogoče z uporabo inkvizicijskih metod, po načelu "kadija tuži, kadija sudi", brez pravice do obrambe, z uporabo različnih metod pri preverjanju identičnega stanja, brez, da bi obtožbo tisti, na katerega se nanaša sploh prejel, obtožiti in istočasno obsoditi posameznika, pa četudi gre za politika."
Menijo, da je 10-dnevni rok, ki jim ga je postavila Državljanska lista pod vodstvom Gregorja Viranta, nepotrebno in škodljivo čakanje: "Tisti, ki meni, da potrebujemo drugo vlado, naj prevzame polno odgovornost in naj čim prej v državni zbor vloži konstruktivno nezaupnico." Zavrnilo so vse špekulacije glede drugega mandatarja.
"Zdržali bomo"
"Do sedaj Janeza Janše in nas, SDS, niso uspeli zlomiti in potisniti na obrobje, kljub temu, da so z medijskimi in političnimi pritiski to poskušali vedno znova in znova. V zadnjem desetletju smo najbolj stabilna stranka v slovenski politiki. Delamo stvari, ki Slovenijo vlečejo ven iz krize, pa tudi režejo privilegije in krivično priposestvovane pravice na državnem in hkrati našem premoženju, kar daje upanje, da se bo le premaknilo na bolje," pa je danes v besedilu z naslovom Ponovni poskus političnega umora Janeza Janša zapisal vodja poslanske skupine SDS Jože Tanko: "Zdržali bomo in ne bomo dali priložnosti, da nas zlomijo. Ne slabičem v koaliciji, še manj tistim, ki to sistematično počnejo že več kot 20 let."
Obtičali do ponedeljka
Za soboto pestremu političnemu dogajanju so zvečer sledili še številni odzivi, a kot kaže je politična kriza obtičala. Vsaj do ponedeljka, ko bodo po napovedih poteze vlekli v DeSUS, SLS, pa tudi Janša je ponedeljek postavil ponedeljek kot rok, da se vsi izjasnijo glede sodelovanja v koaliciji.
SLS bo v ponedeljek na seji glavnega odbora dala jasne odgovore na vprašanje, "kako in na kakšen način postaviti osnove za vzpostavitev zaupanja v slovensko politiko". Po četrtkovi seji izvršilnega odbora je predsednik stranke Radovan Žerjav dejal, da v tem hipu SLS še ne bo sprejela odločitve glede ostanka ali izstopa iz koalicije, saj si želijo vzeti nekaj dni za razmislek.
Tudi Ljudmila Novak, predsednica NSi, po začetnem zadovoljstvu z Janševimi pojasnili glede poročila KPK, zdaj ocenjuje, da NSi ostaja v koaliciji, pa tudi če Janša ne bo več premier. "Odstop ni nujno poraza," je dejala v pogovoru za POP TV. Če pa bi šel Janša po zaupnico v državni zbor, bi ga NSi podprla, pravi Novakova.
Prvak DeSUS Karl Erjavec meni, da bi Janša z odstopom razbremenil politično situacijo, s tem bi se pokazali novi načini, da se reši situacija: "Ni pogojev za tehnično vlado, smo bližje novim volitvam." DeSUS bo na ponedeljkovem izvršnem odboru preučil politični položaj in preučil, katera možnost je najboljša za Slovenijo. Erjavec meni, da si je DL z današnjim "ultimatom zaprla določena vrata". Se pa strinja, da je na potezi tudi predsednik vlade, čeprav "iz prvih odzivov SDS vidimo, da ne nameravajo sami povleči kakšne poteze, temveč čakajo na DL, da vložijo podpise za konstruktivno nezaupnico vladi".
Kakšna pedrska slika - tipično za 24 ur! Mene bi blo sram...Drugače pa - JJ v pondelk sesuj vlado, pa pust da šalabajzarji zajebejo stvar do grškega scenarija - potem me pa zanima, kdo se bo sploh še upov v Lj????
SDS+JANŠA-GOTOVI STE-GOLAZEM
Kar se tiče komunikacije s tvitanjem oz. po slovensko ščebetanjem:)).... Jah, me zanima kolk resnih politikov komunicira na ta način in pokeg tega še piše bloge....matr majo časa...