Zaradi prvomajskih praznikov je bilo v času zaostrenih stavkovnih aktivnosti PSS pričakovati zastoje in daljše kolone predvsem na mejnih prehodih s Hrvaško, a kot je minuli teden za STA pojasnil Uroševič, na mejnih prehodih večjih težav ni bilo.
Sindikat sicer stavka od 10. januarja letos, poleg skupnih pogajanj vlade in sindikatov javnega sektorja pa se pogaja z ministrom za notranje zadeve in javno upravo Virantom še ločeno. Skupna pogajanja predstavnikov vlade in sindikatov so predvidena za ponedeljek, ločena pogajanja z vrhom policije in notranjega ministrstva pa za sredo, je v petek dejal Uroševič.
Sam sicer v prihodnje ne izključuje vnovične zaostritve stavke, morda z ukrepi, "ki ne bodo posegali v pravice državljanov". A kot je dodal, je to stvar stavkovnega odbora, ki o tem še ni govoril. Že minuli teden pa je napovedal, da bodo aktivnosti prilagajali glede na dinamiko in uspešnost pogajanj.
Stavkovni odbor PSS je stavkovne ukrepe na območju celotne države med 26. aprilom in 5. majem zaostril na podlagi poteka pogajanj v okviru vladne pogajalske skupine in koordinacije stavkovnih odborov sindikatov javnega sektorja. Uroševič se je nato z Virantom sestal minuli teden, ko so po besedah Uroševiča prišli zelo daleč in bi v prihodnjih dneh lahko prišli tudi do sporazuma.
Ob tem pa v sindikatu pozivajo vlado, naj preneha z nadaljevanjem "norije posegov v plače" ter drugih pravic najbolj ogroženih skupin in zaposlenih povprečnega delavskega razreda v javnem in zasebnem sektorju, so zapisali na svoji spletni strani. Poudarjajo, da so zaposleni v policiji in ministrstvu za notranje zadeve od leta 2009 do danes prispevali dovolj, odgovornost za nadaljevanje stavke pa da je na strani vlade.