Po navedbah sekretarke sindikata Sonje Kos zdajšnjega zakona ni mogoče preurediti tako, da bi bil zanje sprejemljiv, zato zahtevajo, da se v sodelovanju z vsemi deležniki pripravi povsem nov zakon.
V ponedeljek bodo začeli zbirati podpise
Sindikat bo v ponedeljek začel zbirati podpise za referendum o omenjenem zakonu. Zbrati mora 40.000 podpisov, ki so potrebni, da DZ razpiše referendum o zakonu. A zbiranje podpisov lahko prepreči tudi razsodba ustavnega sodišča, s katero referenduma ne bi dovolilo.
Koalicija je namreč v petek napovedala, da bo v DZ poslala predlog, naj DZ pobudo za referendum pošlje v presojo ustavnemu sodišču. To že odloča tudi o zahtevi DZ za oceno ustavnosti zahteve za referendum o državnem holdingu, ki jo je v DZ vložilo 30 poslancev, večinoma iz Pozitivne Slovenije.
Nov zakon svakakor.To oligarhijo treba spraviti na pravo mesto v zapor.Oni so nas pripeljali tu kjer smo danes,dolg 32,milijar evrov.Kdo bo plačal ta silna posojila, danes,jutri i naprej?Bankrot države je neizogiben,prašanje časa.Narode zbudi se.
Ja čas je da državni aparat začne delati..res pa je da o tem mora narod odločati in ne nevedneži..kar pomeni referendum!! Kar v bodočnosti pomeni ,če bomo zapuščali državo bomo saj vedeli da ni bilo drugače mogoče!!Če pa referenduma ne… ...prikaži več bo,bojo ti nesposobneži naredile vse kakor doslej...vse zakonito privatizirali in naredili državo v lasti peščice ljudi in s tem kopirali ruski sistem! DRugo ni mogoče zaradi miselnosti in že upeljani politiki bodočnosti...pod vsako ceno referendum in lahko rečemo da je narod naredil vse da ne pride ruska politika v naše kraje...Vsekakor pa je nemogoče ustaviti lopove v njihovih pohodih...v kolikor se ne vmeša kaka višja politika??EU..Amerika..
KNG zahteva nov zakon. Od kdaj se pa gumarji spoznajo na bančne in finančne zahteve? Kako prozorno...Morda bi pa kar sindikalistka Sonja Kos, seveda s pomočjo svetovnega manager-ja Jankovića (bolj verjetno s pomočjo Bratuškove) napisala nov zakon? Kam smo padli.… ...prikaži več Naj ga napiše, potem pa ga damo na referendum, da ga potrdijo nevedne množice, ko se pa že vsi na vse spoznajo. Bonitetne hiše bodo takšen način oblikovanja gotovo z odobravanjem sprejele. Kje je tu zdrava pamet in odgovornost?