V Ljubljani so v poletni sezoni kopalcem na voljo štiri kopališča: Kodeljevo, Ilirija, Mestna plaža Laguna in Vodno mesto Atlantis.
Niti na Kodeljevem niti v Iliriji nimajo organiziranega nočnega kopanja. Vodja Kopališča Kodeljevo Marjan Črnjavič je za zurnal24.si dejal, da se takšno kopanje zaradi visokih stroškov in premajhnega števila kopalcev ne izplača.
Na Kodeljevem imajo na dan za plačilo reševalcev, redarjev, blagajnika in čistilke za tisoč evrov stroškov, ob tem pa je treba prišteti še stroške ogrevanja vode, elektrike in druge stroške.
Glede na to, da lahko ob slabem vremenu iz vstopnin naberejo tudi samo 300 evrov, se odprtje bazena v nočnih urah, ko bi bil obisk manjši, ne izplača. "To je metanje denarja z lopato skozi okno," še pravi Črnjavič.
Nočno kopanje je sicer vsak dan za sedem evrov možno v Vodnem mestu Atlantis in občasno tudi v mestni plaži Laguna. Tam večerno kopanje za pet evrov omogočajo vsako sredo, petek in soboto.
Le nekaj kilometrov stran iz Ljubljana, natančneje v Kamniku se lahko nočnemu kopanju predajate v Termah Snovik v sredo, petek in soboto med 20. in 22. uro.
Kranj: Večerno kopanje za 2,5 evra
Nočno kopanje je od ponedeljka do petka med 20. in 22. uro mogoče tudi na Letnem kopališču Kranj. Kot so za zurnal24.si povedali na kopališču, se za tovrstno kopanje odločajo predvsem tisti, ki jih podnevi moti večje število kopalcev in želijo v miru uživati v vodi. Cena nočnega kopanja je za odrasle za polovico nižja kot dnevno kopanje. Za dve uri kopanja boste tako odšteli 2,5 evra.
V Tržiču pa na tamkajšnjem kopališču nočno kopanje organizirajo vsak petek med 20. in 23. uro.
Dolenjska in Zasavje
Na Dolenjskem ni večjih mestnih kopališč, kjer bi bilo možno nočno kopanje, razen v zdraviliščih in na kopališču v Brestanici, kjer nočno kopanje za 1,8 evra omogočajo vsako sredo.
Kopanje v nočnem času je sicer možno v delno zaprtih bazenih dolenjskih zdravilišč in toplic. V Termah Olimia tako lahko lahko v vodi uživate ob petkih in sobotah celo do 24. ure, ostale dni pa do 22. ure. Cene se gibljejo med šest in deset evrov. V hotelu Terme v Termah Čatež pa se lahko vsak petek za sedem evrov nočno kopate do 23. ure.
V avgustu se lahko nočno kopate tudi na letnem kopališču Trbovlje, in sicer vsak dan med 19. in 21. uro.
Prekmurje: Nočno kopanje samo junija in julija
Na ljutomerskem letnem kopališču avgusta, predvsem zaradi vremena, ne načrtujejo nočnega kopanja, so ga pa organizirali junija in julija.
Kot so za zurnal24.si povedali v Javnem zavodu za šport, izobraževanje odraslih in mladino Ljutomer, so takrat ponoči privabili kar nekaj obiskovalcev – med 300 in 400 ljudi. Na kopališče so kopalce zvabile predvsem visoke temperature, ki so julija več dni vztrajale nad 30 stopninj Celzija.
Na letnem kopališču v Murski Soboti nočnega kopanja ne omogočajo, saj kopališče vrata zapre ob osmi uri zvečer. Kopališče ob lepem vremenu obišče do štiristo kopalcev, ob slabem pa samo nekaj deset.
V Termah Lendava pa je nočno kopanje mogoče samo od petka do sobote. Cena kopanja je za odrasle 7,5 evra, za otroke pa 5,5 evra.
Primorska: Nočno kopanje le v NG
V Kopru nočnega kopanja v kopališču v Žusterni ne omogočajo, kar je lahko celo razumljivo, saj na obali vsaj slane vode ne primanjkuje in lahko v morje skočite, kadar se vam zahoče.
Nočno kopanje pa je možno v Novi Gorici. Na tamkajšnjem bazenu vas bo med 20. in 22. uro kopanje stalo štiri evre. Plavate tako na zunanjem bazenu, ki je bil zgrajen leta 1995. Na dan ga v povprečju obišče med 200 in 250 ljudi.
Štajerska: Nočno kopanje le v zdraviliščih
Na Štajerskem se boste težko odpravili na nočna kopanja. Letno kopališče Mariborski otok tako nočnega kopanja ne omogoča, prav tako se ob osmi uri zvečer zaprejo vrata v Letnem plavalnem bazenu Slovenj Gradec in Letnem kopališču Celje.
Nočno kopanje sicer omogočajo zdravilišča in terme. V Termah Zreče tako lahko do 22. ure čofotate ob petkih in sobotah, ostale dni pa do 21. ure. Do 22. ure pa se lahko konec tedna nočno kopate v Zdravilišču Radenci.