Hrvaški Urad za preprečevanje korupcije in organiziranega kriminala je namreč lani na reškem sodišču vložil obtožnico proti preprodajalcem mamil, prvoobtoženi pa je prav Kristijan Kamenik.
Kamenik, ki ga na Hrvaškem imenujejo kar "slovenski Arkan" je v priporu na Reki, obtožnica pa ga bremeni prometa z mamili. Heroin naj bi Kamenik nabavljal po tako imenovani balkanski poti oziroma iz Turčije prek Bolgarije na Hrvaško ali pa neposredno iz BiH. Sojenje bo vodila ena najstrožjih hrvaških sodnic Ika Šarić, če bo spoznan za krivega, pa Kameniku grozi celo 40 let zapora.
Nepojasnjeno Tekačevo
Na Okrožnem sodišču v Celju pa bi se moral Kamenik zagovarjati za umore v Tekačevem leta
1997, ko so umrli 73-letna
Frančiška Poharc, njen dve leti starejši mož
Štefan ter njuni podnajemnici, 36-letna
Helena Krušlin in njena 17-letna hči
Viktorija.
Spomladi lani se je sodni senat celjskega sodišča odločil, da preiskovanje originalnih sledi s kraja umora v Tekačevem zaupa izvedencem iz Velike Britanije. Po oceni Tomaža Bromšeta, ki zagovarja Kamenika, je izvedensko mnenje Angležev za njegovo stranko zelo ugodno, saj forenziki niso ugotovili nobenih zanesljivih podrobnosti, ki bi sporni Kamenikov športni copat povezale z najdenimi odtisi na kraju umorov. Angleški izvedenci so stopnjo verjetnosti na tako imenovani opisni stopenjski lestvici označili s številko tri, pri čemer stopnja ena pomeni identifikacijo, stopnja štiri nezadostno, šest pa popolno izključitev dokaza.
Slovenski izvedenci, ki so prvi opravili primerjalne sledi s kraja zločina, so ugotovili, da stopinje s kraja umorov ustrezajo Kamenikovim copatom, švicarski in nemški izvedenec pa nista podprla tega mnenja.
Kamenik je leta 2007 ob začetku ponovnega, tretjega sojenja povedal, da očitanih umorov ni zagrešil, saj umorjenih ni poznal oziroma nikoli ni bil v Tekačevem.