"Pri kranjskih policistih od januarja lani na lastnike čaka 86 najdenih predmetov, pri brniških pa 82," pravi Bojan Kos s kranjske policijske uprave. Nekatere najdene predmete hranijo še na drugih gorenjskih policijskih postajah, a jih je bistveno manj.
Med najdenimi predmeti so tablični računalniki, mobilni telefoni, torbice, gotovina, kolesa, alkoholne pijače, zlatnina, ročne ure, igralne naprave, očala, oblačila, orodje, smučarska oprema, orodje in drugi, bolj ali manj običajni predmeti.
Večine izgubljenih predmetov lastniki ne dobijo
Največ predmetov se izgubi v času dopustov, in sicer v trgovskih centrih in na letališču, zanimivo pa je, da mnogi kljub vsemu vedno ne najdejo lastnika. "Pri vrednejših predmetih se to sicer ne zgodi prav pogosto, če pa že se, kar velja tudi za ostale najdene predmete, predmet po enem letu lahko konča na javni dražbi, kjer se v skladu s Pravilnikom o postopku z najdenimi stvarmi proda najboljšemu kupcu," pojasnjnuje Kos.
Najden predmet lahko obdrži tudi najditelj. Mora pa ta »prenos lastništva« potekati v skladu s predpisi, kar pomeni, da mora biti najden predmet na policiji najprej uradno evidentiran kot najden predmet, potem javno objavljen, šele po enem letu pa najditelj lahko postane tudi lastnik, če se v postopku že prej tako odloči.
Previdno!
"V našem interesu je, da predmeti najdejo svoje lastnike, čeprav bi bilo še bolje, da se sploh nebi izgubili. Zato predvsem previdno. Predmete imejte pri sebi, ne puščajte jih brez nadzora in odnesite jih s sabo. Navsezadnje gre za vaše predmete in vašo skrb zanje," svetuje Kos.
Podatki o najdenih predmetih so objavljeni na tej spletni strani policije. Če svoj pogrešani predmet na tem seznamu ne boste našli, ga med najdenimi predmeti na policiji ni.
Ta Rusinja ga je verjetno namerno"zgubila"zaradi zavarovanja.In ta pošten najditelj,ki ji je vrnil ,jo je fino zajebal.
daj mu ti...
temu človeku dajte medaljo!!!