Kot so nam pojasnili iz Mestne občine Kranj, je občina tudi letos pri kranjski enoti Nacionalnega laboratorija za zdravje, okolje in hrano naročila vzorčenje vode na neuradnih naravnih kopališčih v Čukovem bajerju (naravni rezervat glinokopnih bajerjev na Bobovku), na Kosorepu (Kokra) in ob starem bazenu (Sava). Poudarek pri opravljenih vzorčenjih vode je na mikrobiološki kakovosti vode. Analiza voda na vseh treh odvzemnih mestih je pokazala, da zdravju škodljive bakterije v vzorcih ne presegajo mejne vrednosti.
Na vprašanje, kaj se letos dogaja z reko Kokro (julija lani je namreč podrobnejša analiza pokazala, da je v Kokri staro fekalno onesnaženje: s kemijsko vodo je bilo julija sicer vse v redu, mikrobiološko pa so potrdili prisotnost enterokokov in bakterije E.coli, op. a.), so nam iz Mestne občine Kranj odgovorili, da vzorčenje reke Kokre poteka na štirih odvzemnih mestih od lanskega avgusta.
"Ekipa strokovnjakov in občanov skupaj s podžupanom Mestne občine Kranj Janezom Černetom že pripravlja akcijski načrt, kako še izboljšati biološko stanje reke Kokre. Včeraj je podžupan skupaj s predstavniki koncesionarja družbe HNG, Komunale Kranj, Skupne službe varstva okolja, Skupne občinske uprave občin Gorenjske in medobčinske inšpektorice naredil obhod po obrežju reke Kokre v kanjonu, in sicer v okviru aktivnosti za čistejšo Kokro. Pristojni iz Komunale Kranj so odvzeli štiri vzorce, ki jih bo analiziral interni laboratorij Centralne čistilne naprave Kranj. Na terenu so evidentirali tudi betonske ostanke iz preteklosti, ki jih bo treba odstraniti, in popisali cevi ter odtoke, ki niso vpisani v registre."
Na podlagi pridobljenih rezultatov vzorčenja in že izvedenih aktivnosti bodo temu primerno oblikovali nadaljnje smernice za čistejšo reko Kokro. Izsledke in pobude za lepši ter čistejši kanjon bo Mestna občina Kranj predstavila tudi Mateju Skočirju, državnemu seretarju na ministrstvu za okolje in prostor, ki bo v Kranju na uradnem obisku prihodnji mesec, v avgustu, so še napovedali iz Mestne občine Kranj.