Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
205535 ogledov

Lastniki se najbrž sploh ne zavedajo: Kmalu dodatnih 400 evrov stroškov na leto

Komentarjev 50
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • izotk 08:22 30.avgust 2024.

    Ne se čuditi, da vam ali nam začeli računati še uporabo sonca. So me nekoč prepričevali, da bi svojo sončno elektrarno priklopil na omrežje. Kazal sem jim sredinca, kajti distributerji so lopovi. Imam svoj zbiralni energije in že 4 leta ...prikaži več sem odklopljen iz javnega eletro omrežja.

    • popokatopetl 08:47 30.avgust 2024.

      Seveda se bi lahko vsak odklopil, ampak netiranje je (bilo) veliko ugodnejše od lastnega hranilnika znatnega obsega.

    • Avatar Garancija
      Garancija 09:08 30.avgust 2024.

      Bravo vsaj eden,ki mu je uspelo,se pa elektro vseh takih boji,ker bodo ostali brez svi visokih plač

    • h4ck3r 09:25 30.avgust 2024.

      Izotk...tvoja teorija o samoosrkbi čez celotno leto vzdrži samo, če nimaš večjih porabnikov, kot so EV in/ali toplotna črpalka. Ali pa imaš zelo zelo velik hranilnik, ki ti premosti vsaj 2-3 dni z brez ali zelo malo proizvodnje. Večina teh ...prikaži več cenovno sprejemljivih hranilnikov sedaj ti zadostije za premostitev potreb čez noč, pa še to če je 100% nafilan in nimaš priklopljenega nobenega EV. Za sebe vem da mi ne bi zdržal niti čez noč.

  • Toma 08:32 30.avgust 2024.

    Še enkrat velja moje pravilo: odlašaj na jutri, če ne gori! Tako sem obdržal pinki vožniško, ki mi velja še 20 let, na strehi pa imam le cigel saj se FV ne izplača, pa še gori rada!

    • Avatar Ddddd
      Ddddd 08:38 30.avgust 2024.

      Pinki vozniško bodo ukinili z dekretom in ti gor zapisan rok trajanja ne bo nic pomagal. Jo imam pa jaz tudi še vedno.

    • FejstDogaja 09:23 30.avgust 2024.

      FV se seveda še kako splača. Če znaš računat.

    • Toma 10:26 30.avgust 2024.

      Strojniki znamo računati. Rezultat: nateg!

  • Avatar luckyss1
    luckyss1 08:22 30.avgust 2024.

    Počasi bo tako kot sem pred časom napisal...Električni avto se bo splačal le kot zalogovnik za vikend, kjer nimaš štroma..V kombinaciji z lastno sončno elektrarno ki si jo sam zmontiraš iz poceni kitajskih elementov in je ločena od omrežja...

    • FejstDogaja 09:23 30.avgust 2024.

      Ne paničari. Govora je o enem ponudniku, ki je hvatal krivine.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 10:12 30.avgust 2024.

      Vsi vemo kam pes taco moli.... Ko bo infrastruktura zasičena, ne bo več ugodnosti..

  • mirror 08:20 30.avgust 2024.

    Kmalu bo država dobila idejo in zaračunala davek na elektriko pridobljeno v sončnih elektrarnah. Najprej bo zaslužila s prodajo, potem pa še z obdavčitvijo le teh. S soncem zasluži lahko samo Golob.

    • h4ck3r 09:02 30.avgust 2024.

      Naj...pa se bo bolj izplačalo, če obrnem stikalo, to naredi še večina preostalih, pa se jim bo izračun SPET podrl.

    • FejstDogaja 09:26 30.avgust 2024.

      Dokler bo Golob ne, ko bo pa Janša, ki mu gredo sončne elektrarne v nos, ker z njimi nič ne zasluži, pa možno.

    • h4ck3r 10:44 30.avgust 2024.

      Tebi pa res FejstDogaja...no sedaj je Golob in sedaj se spreminjajo pravilo, kaj bo če bo in ko bo, ne nekje mogoče....realnost pa je tukaj in nehaj bluziti in nabijati o nekom drugem, ker trenutno in to je dejstvo nas ...prikaži več lupi golob in njegova vlada. Trenutno gre v smeri, da nas bodo lupili še bolj. Torej kaj ima zdaj nekdo tretji, ki bo mogoče nekoč prišel na PV mesto?

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 09:16 30.avgust 2024.

    Kje je Retard IQ65,da nam nevednežem obrazloži,kako se vse to splača???!!!

    • FejstDogaja 09:25 30.avgust 2024.

      Saj se. Vsi pri Sun Contractu so služili dvojno. Ker ne plačujejo elektrike in s prodajo viškov. Zdaj drugi del pač odpade oziroma se bodo preselili tja, kjer bodo za svoje viške kaj dobili. Osnovni prihranek ostane v vsakem primeru. ...prikaži več Govorimo o 1000 evrih dalje na leto.

  • alen04 07:14 30.avgust 2024.

    Pregovor " manj je več", tokrat zagotovo drži.

  • FejstDogaja 07:59 30.avgust 2024.

    Sun Contractova edina prednost je, da omogoča prenos viškov. Ampak novi strošek požre ves dohodek. Tako da se lahko stranke komot prestavijo kamorkoli drugam. in bodo na istem. Samo viškov pač ne bodo več prodajale. In njihova borza, na katero ...prikaži več so tako ponosni, bo ugasnila. Itak pa imajo zdaj že nov poslovni model, tale pa jim je izgleda začel presedat.

    • popokatopetl 08:49 30.avgust 2024.

      Ni jim začel presedat, ampak jih je država zafrknila. Njihov problem je predvsem to, da so se osredotočili na lastnike SE, medtem ko imajo ostali distributerji majhen delež lastnikov SE in se jim zato sprememba pravil manj pozna.

    • FejstDogaja 09:24 30.avgust 2024.

      Nič jih ni država zafrknila, ampak so oni hvatali krivine, dokler je šlo.

  • igor74 09:26 30.avgust 2024.

    Res bo zanimivo videti merjenje na 15 minut, če imajo že sedaj motnje frekvenčnega oddajanja.

  • 4krogci 10:26 30.avgust 2024.

    No iz “zastojn” smo prlezli na 600€ letnega stroska…s tem, da 80% uporabnikov oz. investitorjev v SE pred priklopim ni imelo vec kot 55€ skupne poloznice…hmm ni to nekam zlo podobn letni strosek? Seveda ne pozabmo se na 10000€+ stroska ...prikaži več postavitve 😂😂 Đernej65 dej nam povej kako se to splaca 😂😂😂

    • optimist11 10:46 30.avgust 2024.

      Trenutno je še pri meni vse po starem. (GenI) Tako da se še računica ni porušila. Za hišno porabo brez ogrevanja pridelam dovolj tudi pozimi. Za ogrevanje pa tud imam še stare alternative. Če pa bi vsi začeli zaračunavati pa ...prikaži veča se strinjam , da jih vsi odklopimo pa nek se država je.e.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 13:41 30.avgust 2024.

    Prvo spodbude in olajšave v tovrstne investicije, potem pa po denarnici usekat.

  • h4ck3r 09:00 30.avgust 2024.

    Spet argumenti ministrtva in osebkov, ki ne pijejo vode...zanimivo, da se skoraj vsaki dan bere ali pa tudi ne, pa se vseeno pripravlja novi zakon/uredba, nove dajatve, itd, proti državljanom. Ljudje pa kar tiho? Jenul, kje ti je zdravstvo? Nika, ...prikaži več kje so pravice državljanov do mirnega sobivanja?PV in zeleni prehod? Toliko o tem, kako so takšne organizacije,, posamezni osebki, tudi protesti...za državljane...ja pa ja, nekdo jih mora organizirati in tudi medijsko pokriti.

    • FejstDogaja 09:27 30.avgust 2024.

      Ni treba vseh tvojih travm tlačit tja, kamor ne spadajo.

    • h4ck3r 10:46 30.avgust 2024.

      Travme? Katere so že to? Glede na to da lahko vse skupaj konkretno argumentiram, je tvoj komentar pod mojo objavo, popolnoma brezpredmeten in iluzoren, kot to vsi tvoji tudi pod ostalimi objavami. Živiš očitno v nekakšnem mehurčku v katerega prihajajo ...prikaži več samo grožnje kako bi lahko bilo v prihodnosti, današnja dejstva te pa ne zanima oz. predvidevam, da jih niti ne sprejemaš še manj pa razumeš.

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:09 30.avgust 2024.

    Državi ne diši,da bi imeli državljani zastonj elektriko,zato pa tako metanje polen pod noge

    • Avatar Garancija
      Garancija 09:19 30.avgust 2024.

      Sploh pa ne bi govoril,da imamo najdražjo elektriko v evropi.Državo v glavnem skrbi vaših 27 milijard na bankah,in bi to radi ven pocuzali,djjma

    • FejstDogaja 09:29 30.avgust 2024.

      Najdražjo elektriko v Evropi? Gospodinjstva v Nemčiji plačujejo 300 evrov na mesec! Meni nihče ne meče polen pod noge. Ampak pač nisem Sun Contract. Njim ni bilo dovolj, da pobirajo provizijo za poslovanje prek borze, so udarili stranke po žepu, ...prikaži več ker se jih hočejo znebit, zdaj ko imajo NFT-je.

    • endrug 10:47 30.avgust 2024.

      @Garancija, najdražjo elektriko? Ne razumeš. To je prodajna cena na borzi. To je za nas v redu. Kot draga nafta za prodajalce nafte.

    • dave7 15:31 30.avgust 2024.

      Smo (ste) ponosni na svojo državo….

  • endrug 07:56 30.avgust 2024.

    Dokaj enostavna rešitev. Komur to ne paše, naj se odklopi od oddajanja elektrike in naredi prostor tistemu, ki je pripravljen to plačati, a ne more, ker ni dovolj prostora na trafo postajah.

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 08:21 30.avgust 2024.

      endrug Pišeš norije!! Prvo te nategnejo kako se ,da privarčevati in pomagati državi,da ji Bruselj ne izreče kazni nato ti pa preprosto zarinejo nož v hrbet!! Kaj se tiče odklopa pa se bom odklopil iz OMREŽJA!!

    • h4ck3r 09:04 30.avgust 2024.

      endrug...ne bom se odklopil, bom pa izklopil, tako da bom zasedal še vedno prostor tistemu, ki bi se rad priklopil a hkrati ne bom plačeval centa za proizvedeno energijo na napravah za katere dražava ni dala niti centa. Bo tako ...prikaži več vredo? Stikalo je še vedno fizično in še vedno na mojem privat zemljišču. ;-)

    • Avatar Garancija
      Garancija 09:13 30.avgust 2024.

      Če samo pogledaš ceno vzdrževanja el napeljave do hiše,si prišparal veliko

    • popokatopetl 10:27 30.avgust 2024.

      "pa se bom odklopil iz OMREŽJA!!" --- Odklop iz omrežja je dejansko za veliko večino ekonomsko gledano norija. Tehnično ni problem, ekonomsko gledano je dovolj velika baterija veliko dražja od omrežja. Sicer je še ena rešitev, agregat, ampak prdi in smrdi ;)

    • h4ck3r 10:49 30.avgust 2024.

      popokatopetl...govora je o odklopu FV naprave iz omrežja, ne pa popoln odklop. Torej plačujem toliko kot sem pred tem, onemogočim samo elektro podjetjem in državi zaslužek na moji napravi.

    • popokatopetl 12:05 30.avgust 2024.

      Hja lahko odklopiš "zajedalce", ampak se pa tudi tebi tvoja SE skor zihr ne bo izplačala, ker ne moreš ekonomično izkoristit elektrike takrat ko je na voljo. Bi bilo bolje vložit denar kam drugam.

  • atamama 09:57 30.avgust 2024.

    Dajmo malo pogledat dejstva.... Priključek do hiše smo plačali in hkrati-ne vsi prenesli brezplačno vzdrževanje in upravljanje na elektro. V prvem prispevku je všteta trafo postaja in prenos, ki ga dodatno v višini 1/2 računa plačujemo mesečno. Torej imajo upravljalci ...prikaži veči omrežja denarja kot pečka samo kam ga kanalizirajo?

  • popokatopetl 08:57 30.avgust 2024.

    Na dolgi rok net metering res ni vzdržen, ampak mislim da bi bilo prav da bi država za stare lastnike SE ohranila stara pravila vsaj še par let kolikor traja da se naložba približno povrne. Tudi ni fer da nasrkajo ...prikaži več ovce enega distributerja, ki se je usmeril ravno v SE, država s tem sama sebi minira zeleni prehod. SE bi morali zdajle zelo spodbujat, ker se jih potem ko bo elektrika podnevi zaradi njih enkrat postala poceni, ne bo več splačalo gradit in bo ta vlak za dvig deleža OVE odpeljal.

    • popokatopetl 08:58 30.avgust 2024.

      Je pa bolj smiselno vlagat v večje SE kot v male, ker zaradi ekonomije obsega dobiš za enak denar več MW. Seveda pa z njimi ne bi smeli rinit v naravo, saj za to sploh ni potrebe.

    • Plavi-mil 09:05 30.avgust 2024.

      Že danes vsi plačujemo za stare lastnike, pa nimamo ostali nič od tega.

    • FejstDogaja 09:27 30.avgust 2024.

      Ni fer, da vsi drugi plačujejo za Sun Contractove stranke. Država nima nič s tem, samo bolj pravično je porazdelila stroške.

    • popokatopetl 10:10 30.avgust 2024.

      Dokler je delež SE majhen, izravnave potekajo z obstoječimi rezervami omrežja (jezovi HE...) in v to še ni bilo treba vlagat. Pri nas še nismo tam, da bi SE čez dan povzročale velike presežke, ker je tudi profil porabe podnevi ...prikaži več visok. Zato ima tudi elektrika iz SE večinoma še vedno visoko ceno na borzi. Tako ni res da bi zdaj drugi kaj dosti plačevali. Res le ne bo več dolgo tako, ampak s spremembami prehitevajo.

    • popokatopetl 10:19 30.avgust 2024.

      Npr, trenutno je elektrika še cenejša ponoči, ker je pač manjša poraba. Ampak zaradi "proaktivne" uvedbe omrežnine bo večini lastnikov SE že zdaj ugodneje polnit e-avto podnevi iz lastne SE kot ponoči. Ker prodaja elektrike iz malih SE pač pretežno ...prikaži več nima veze z dejanskim gibanjem borznih cen elektrike. Čez 5-10 let bo zelo drugače, ker bodo imele SE precej večji delež in bo treba premog ugasnit, takrat bo dejansko elektrika za ponoči polnit e-avte draga. cenejša podnevi.

    • Naklonsky 13:50 30.avgust 2024.

      Zato pa pametne države prehajajo na stabilno, jedrsko energijo. Ena izmed možnosti v takšnih primerih so tudi “prečrpalne” hidroelektrarne ali ideja pošiljanja el. energije iz avtomobilov v omrežje, takrat kadar vožnja ni potrebna.

  • pecnik 14:58 30.avgust 2024.

    Pozdravljeni, moje ime je Kristene Bella, stara sem 60 let in trenutno sem bolna. Glede na svojo starost in trenutno zdravstveno stanje bi rada donirala 320.000 € za svojo nepremičnino. Imam veliko vsoto, ki bi vam jo rad dal na ...prikaži večna razpolago z donacijo, da bi vam omogočila izvajanje del dobre volje. Če ste zainteresirani, mi pišite na moj e-mail: kristenebella@gmail.com

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.