Slovenija
6803 ogledov

Bomo kmalu v šolah imeli uniforme?

Komentarjev 47
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • manja53 06:45 02.september 2024.

    Kodeks obnašanja ne oblačenja, začeti je treba v parlamentu, kjer je , kako pravijo? Hram demokracije? Bolj prav bi bilo SRAM demokracije!!

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 07:50 02.september 2024.

      V parlament se običajno prebijejo povzpetniki nizkih moralnih načel.. Izjeme pa se kmalu "prilagodijo", oz. pokvarijo..Zato pa imamo na EU in svetovni ravni to, kar imamo..Največji sodrgo in mentalno podhranjeno skorumpirano bando..

    • ico8 09:11 02.september 2024.

      Zanimiv predlog! Sigurno ze sivajo rdece rutice in titovke za naso mularijo. Zivela S.Koreja in mali odojek!

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 10:04 02.september 2024.

      https://imgbb.com/1fJdGqh

    • Lion0077 10:45 02.september 2024.

      Samo poglej desničarje, ki pridejo z Adidas supergah, pa levi Mesec, ki je bos kot bi bil v Južnem Sudanu.

  • sandi76 09:41 02.september 2024.

    Čista bedarija, s katero mislijo zopet nekaterim zrihtat polne žepe . Dodatni nepotrebni strošek, nekateri nimajo za zvezke, knjige in podobne potrebne stvari, sedaj bi jim pa obesili še neke uniforme ???

    • Enzgg4 10:05 02.september 2024.

      Ni bedarija. Otroci so lahko zelo žleht, sploh kakšne razvajene smrklje znajo šikanirati kaksno punco iz manj premožne družine samo zato, ker nima istih afnastih cunj, kot so te, ki so "in". In zapovedana preprosta uniforma verjetno ne bi bila ...prikaži več dražja od raznih armanijev in bananijev pa ka te jaz vem. S tem, ko bi zapovedali preprost dress code, bi takim frkljam zaprli usta in vsaj delno onemogočili šopirjenje.

  • pravičnik77 08:42 02.september 2024.

    in v katerih državah EU je v JAVNIH šolah obvezna šolska uniforma? ali pa če bo lažje v katerih državah v JAVNIH šolah NI obvezna šolska uniforma? Če že pišete, bodite vsaj malo konkretni... katero zavoženo SLO industrijo bomo spet ...prikaži večet reševali tako? pod prostovoljni mus... kaj si pa PRIVAT šole in vrtci izmišljujejo me pa res ne zanima.

  • onyxx 09:26 02.september 2024.

    Idioti! Nobenih uniform ne bodo nosili moji otroci!

    • izotk 10:06 02.september 2024.

      JA bodo

    • SlavkoKrizman 21:26 02.september 2024.

      Si kdaj pomislil, da bi bilo boljše, če bi bili vsi otroci enako oblečeni in nebi bilo deljenja na bogate in revne že v osnovni šoli?

  • Pepe007 11:34 02.september 2024.

    Članek kar tako. Nihče resno ne razmišlja o šolskih uniformah. V Angliji se mi je zdelo zanimivo, da na ulici takoj prepoznaš mladino, ki je tisti šla v šolo. Če ni tradicije šolskih uniform, je to zelo zahtevno uvesti v ...prikaži več današnjih časih. Tako, da tega ne bomo imeli, kot tudi kje drugje nimajo.

  • samo.jst 09:21 02.september 2024.

    Podpiram idejo, ker dejansko ne vidim minusov. Nihče ne odstopa ali izstopa, večja varnost, saj se takoj vidi kdo je šolar in kdo ne, manj "prepirov" zjutraj, kaj naj otrok obleče (in zakaj je ravno njegova najljubša majica ponovno v ...prikaži večv pranju...), enostavnejša pomoč finančno šibkejšim, saj strošek oblačil je vse prej kot zanemarljiv in verjetno bi lahko še našteval.

    • Enzgg4 10:17 02.september 2024.

      Tudi jaz sem imel v mislih nekaj podobnega, vendar so se mi začela odpirati vprasanja. Ali bi bila to dobesedno uniforma, točno določen model določenega proizvajalca. Ker če ne, je namen prikriti socialne razlike zgrešen, ker bodo bolj premožni sicer ...prikaži več sledili dress codu, vendar v armanijih in bananijih. In spet se bodo lahko šopirili.

  • Avatar Antikrist9
    Antikrist9 09:49 02.september 2024.

    Nekateri bi radi otroke pošiljali nazaj v srednji vek in obenem še zaslužili. Banda prosvetna!

    • izotk 10:07 02.september 2024.

      Eni pa ste še vedno v komunizmu

    • SlavkoKrizman 21:26 02.september 2024.

      Si kdaj pomislil, da bi bilo boljše, če bi bili vsi otroci enako oblečeni in nebi bilo deljenja na bogate in revne že v osnovni šoli?

    • Avatar Antikrist9
      Antikrist9 21:33 02.september 2024.

      @Slavko Sem pomislil. Nekoč sem bil ministrant in smo bili vsi fantje enako oblečeni v ženske obleke. Bolano do amena! Sicer pa, od kje tebi informacije, da se v šolah delijo na bogate in revne glede na obleke? Šank govorice ...prikaži več ali vaške opravljivke?

    • SlavkoKrizman 06:56 03.september 2024.

      Iz prve roke, to se dogaja že v vrtcu. Tako, da to niso vaške govorice.

    • SlavkoKrizman 06:57 03.september 2024.

      In nisem mislil, da bi morali biti vsi v ženskih ali pa moških oblekah....In ne mešaj vere zraven... je brez veze

  • Avatar Antikrist9
    Antikrist9 09:53 02.september 2024.

    Naslednji ukrep v šolah bo ločevanje po spolu, prepoved spolne vzgoje in uvedba verouka.

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:59 02.september 2024.

    Ja ,kitke pa dokolenke,tko kot v filmih

  • Avatar NickMason
    NickMason 06:50 02.september 2024.

    Zakaj ne ,tako je prav,tudi v službi dobiš delovno obleko

    • smoljo 07:50 02.september 2024.

      Pa ne zato da se zmanjšajo socialne razlike med delavci,ampak da se lah umažes med delom in delovna obleka je zaščitna obleka ,ne pa kaj drugega ,tako da si primerjavo gladko falil

    • FejstDogaja 08:39 02.september 2024.

      Če gremo na enako referenco zaščite oblačil, bi bile za otroke dovolj halje pri likovnem. :)

    • Avatar NickMason
      NickMason 08:42 02.september 2024.

      V trgovini s tehnično robo tudi nosijo delovno obleko,kot prvo zato da veš kateri je trgovec a ne,pač red je tak in vsaka firma ima svoj red,šola naj bi imela tudi,gladko si se uštel,kakor je pa v navadi se vštuli ...prikaži veči v komentar z neko jezo ,bognedaj da ima kdo prav kaj.Pa red je red,če ga ti nimaš je tvoj problem.

    • pravičnik77 08:44 02.september 2024.

      halje pri likovnem kolikor vem niso prepovedane... kupi in daj otroku

    • Avatar NickMason
      NickMason 08:47 02.september 2024.

      pravičnik77,otroka ne boš na nekaj navadil če tega ne bo rabil,če drugi tega ne bodo nosili,otroci so otroci

    • pravičnik77 09:41 02.september 2024.

      pol ti pa tud zapis ne bo kaj dosti pomagal, če ne boš nič ukrenil. ostal otroci očitno ne rabijo, ali pa starši tega niso ugotovili... pri dveh otrocih, po končani 9letki, 1x nista prišla z likovnega pouka popackana po oblačilih

  • Avatar luckyss1
    luckyss1 07:47 02.september 2024.

    To je treba uvesti pod nujno, to afnanje z oblačili je preseglo vse meje.. Naj država poskrbi za nabavo dveh kompčetov šolskih uniform, perejo in vzgržujejo pa jih starši...In ni nujno, da so uniforme "iz 19. stoletja"

    • FejstDogaja 08:39 02.september 2024.

      Da ne bi res. Smo imeli uniforme pri enem krožku že 30 let nazaj. Še zdaj imam nočne more, ker sem od nekdaj sovražila krila. Težave afnanja se da rešiti tudi drugače. In so jih na nekaterih šoli že z ...prikaži več internimi pravilniki. Ker nekateri pretiravajo, pa res ni treba otrok tlačiti v oblačila, ker veliki večini ne pašejo! Vsak naj oblači kroje, v katerih se dobro počuti.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 08:57 02.september 2024.

      Verjemi, da so manjše nočne more zaradi krila, kot pa zaradi izključenosti, ker nimaš prestižnih oblačil..Takrat ko sva midva hodila v šolo teh razlik še ni bilo toliko..In potem smo moški morali obleči druge vrste uniforme, ki je s seboj ...prikaži več prinesla precej drila...Ampak nas je to ojačalo...Ne pa kot sedaj, ko bi mnogi kar spol menjali, ko pride problem...

    • sandi76 09:40 02.september 2024.

      Ne bit naivni, vsak tak strošek se na koncu prelije v denarnice staršev, ali pa kdo misli, da ima vlada tiskarno denarja ???

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 10:06 02.september 2024.

      Bolje da oblačimo naše šolarje kot oborožujemo ukrajinske naciste, " ali pa kdo misli, da ima vlada tiskarno denarja ???"

    • Enzgg4 10:11 02.september 2024.

      Laki, se strinjam. Težava je v tem, da otroci rastejo. Pa tamali so bolj ko ne ves čas usrani. Dva.kompleta za njih bi bilo premalo, ker bi moral sicer ves čas prat. Glede ene druge uniforme in drila pa ne ...prikaži več bi. Sovražil sem jo v dno duse, pa ne fliko, ampak to, kar je predstavljala. Drži pa, da smo bili fantje vrženi v zverinjak in smo morali preživeti. Še tak mamin sinko je moral tam dobiti debelo kožo, sicer je bilo po njem.

    • FejstDogaja 06:59 04.september 2024.

      Oblačila zakrijejo socialne razlike? A ste nori? Kaj mislite, da so otroci tako neumni, da se ne znajo rangirat drugače kot z z oblačili? V današnjih časih bi bilo treba potem še vsem enake telefone kupit!

    • Enzgg4 09:14 04.september 2024.

      Ja, dogaja, jih zakrijejo, vsaj delno. Če mora ena naduvana riti vsega polna frklja nositi isti pošvedrani šolski rekelc kot ga mora tudi tazadnja klošarka v razredu, se pač ne more duvati z nekimi armaniji. Vsaj to. Seveda se lahko ...prikaži več duva tudi s telefonom. No, nekje so jih v šolah že prepovedali. Še kaj? Ti povem eno: v jla smo morali vsi nositi tisto smb sranje in nihče za nikogar ni vedel, kakšen seljak je kdo. To se je pokazalo šele zadnjih par dni, ko so nam domači začeli pošiljati civilke.

    • FejstDogaja 12:05 04.september 2024.

      Enzgg4, ti totalno nisi v stiku z mladino. Danes si frajer, če greš v second hand store in se oblečeš kot klošar. Ali izropaš omaro staršev. Več imajo, bolj bedno izgledajo. Ozri se malo okoli sebe. Naduvani so še vedno, ...prikaži več ampak tega nobena uniforma ne bo spremenila. In moj bog, vojsko primerjaš s šolo, kjer otroke pobirajo starši? A zapovemo vsem še enake avtomobile? Kaj bi razlike dejansko zmanjševali, ne jih samo zakrili? Šolske uniforme so v tujini znak elitizma, ne obratno.

    • Enzgg4 12:30 04.september 2024.

      Elitizma? A angleških javnih šolah??? Zresni se. Glede mojega stika z mladino: imam doma devetošolko. Bi rekel, da sem kar v stiku. Vem, kaj nosijo. Zdaj je moderno, da izgledaš kot čefur. Beli štumfi na papuče. Ampak danes je moderno ...prikaži več izgledati kot čefur, kdaj drugič pa kot snob. Zakaj sem omenjal vojsko: vsak vsaj povprečno inteligenten upoštevaje kontekst pozna odgovor.

    • Enzgg4 12:37 04.september 2024.

      @dogaja še o "elitizmu" in podobnih kozlarijah: v UK se v 90% osnovnih in srednjih šol zahteva uniforma. Verjetno ne boš trdila, da je v UK 90% šol "elitnih". Glede šolskih uniform v UK beri https://en.m.wikipedia.org/wiki/School_uniforms_in_England. O prednostih je dovolj ...prikaži več povedno tole: "Parents say that wearing a uniform helps all children to fit into a school. The school uniform manufacturer, Trutex commissioned research in 2017 that showed school uniforms stopped bullying."

    • FejstDogaja 21:27 04.september 2024.

      Imaš prav, dal si dober primer. V Angliji so v šolah uniforme uvedli zaradi revščine. Da otroci ne bi hodili razcapani naokrog. Zdaj pa pomisli, kakšen idiotizem bi bil to v Sloveniji. In ob tem, da čedalje več bullyinga poteka ...prikaži več na spletu, se mi leta 2024 pogovarjamo, da ga bodo uniforme preprečile? Resno?? Lahko preprečiš samo bullying na podlagi oblačil. Še vedno ima nekdo kriv nos, čudno govori, seslja, se preveč punčkasto oblači. Kako uniforma v tem primeru prepreči nasilje nad njim?

    • FejstDogaja 21:29 04.september 2024.

      In govoriš o pripadnosti šoli na podlagi uniforme. Kaj je to drugega kot elitizem? Da otroku na čelu piše, s katere šole je. Sploh v privat šolah.

    • Enzgg4 21:49 04.september 2024.

      Kje govoim o priadnosti šoli na podlagi uniforme? Vidiš nekaj, česar ni. Še enkrat o elitizmu: 90% šol v UK zahteva uniforme. Po drugi strani privat osnovne in srednje šole v UK obiskuje slabih 6% otrok. Nekaj ne bo štimalo ...prikaži več v tej teoriji o uniformah in elitizmu. Ja, saj ne rečem, da ne izkazuje elitizma, če imaš Eton College school jacket, ampak tega je malo. Govorimo predvsem o razmerjih na posamezni šoli. Glede bullyinga bos pa morala svoje pomisleke nasloviti na starše in Trutex, ki so o tem

    • Enzgg4 21:51 04.september 2024.

      ... poročali in naročali raziskavo. Jaz nisem pravi naslov za to. Se mi pa takšne trditve zdijo logične in v tem nisem edini.

    • FejstDogaja 06:47 05.september 2024.

      No, ko ni argumenta, da uniforme dejansko ne preprečujejo bullyinga, se pa izogneš. In kot argument navajaš državo, ki je uvedla tradicijo uniform v 13. stoletju. Glede na to, da smo država s skoraj najmanjšimi socialnimi razlikami v Evropi, smo ...prikaži več res zadnji, ki se jim je treba pogovarjati o tem. Kot da v razredu otroci ne vedo, kdo je sin direktorja in kdo čistilke. Res trapasto. Vsi vemo, ampak dajmo jih v uniforme, da ne bo razlik. .????? Čeprav ima lahko eden na roki še vedno uro za 500 evrov.

    • Enzgg4 08:13 05.september 2024.

      Nič se ne izognem. Ti trdiš na pamet. Jaz ti citiram, kar pise na netu. Sicer z wikija, pa vseeno. Pojdi tja brat pa se prepiraj s tistimi, ki so to navajali. In s čim ti utemeljuješ tvoje trditve? Vir? ...prikaži več UK pa navajam zato, ker tako dobro negira tvoje argumente o elitizmu. Lahko bi navajal tudi JPN. Zaključujem, ker ne vidim smisla v nadaljevanju.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.