Slovenija
37463 ogledov

"Starša bi premoženje podarila samo meni. Kako lahko to storita?"

Komentarjev 8
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • vzev 11:03 07.julij 2024.

    Kaj ko bi v Sloveniji že enkrat ukinili nujni delež in naj odrasla oseba samo odloči komu bo dala svoje premoženje?

    • kapibara 07:28 08.julij 2024.

      Tudi to ima obvod !! Drgač pa moja mami, je bila ZATAJENA na zapuščinski obravnavi ( 3 otroci ona četrta) in sva pred pretekom sam stopila na sodišče in o tem povprašala kako in kaj..

  • linlina 15:02 07.julij 2024.

    Starši imajo dva ali več otrok, ki se vsi udeležujejo pri pomoči staršem. Ali je pravično da deduje samo eden?

    • linlina 15:10 07.julij 2024.

      V mojem primeru, sva oba z bratom sodelovala pri pomoči, vendar je brat zmanipuliral starše in če ne bi bilo nujnega deleža, bi ostala brez dediščine.

  • Enzgg4 11:57 07.julij 2024.

    Če je bil brat obdarjen, lahko starsa zahtevata razveljavitev darilne pogodbe zaradi hude nehvaležnosti. To bi prišlo v poštev predvsem glede nepremičnine, če je ta predmet darila. Glede denarja pa je tezje dokazljivo. Edino, če bi bilo pisno, kar pa niv navadi.

  • kapibara 07:21 08.julij 2024.

    Starša vse skupaj podarita temu sinu zapisano v darilni pogodbi: da podarjene stvari NISO PREDMET DEDOVANJA- NE SPADAJO V DEDNO PREMOŽENJE..

    • Enzgg4 09:36 08.julij 2024.

      Se pa zato lahko to odbija od dedne mase.

  • kapibara 07:19 08.julij 2024.

    Enostavno starša "prodata" vse svoje temu sin ( za magari 10 000€ ?? ) ta sin se vpiše v zemljiško knjigo ( se bo tak al tak..) STARŠEM NAKAŽE KUPNINO NA RAČUN ZA KATEREGA JE ON POOBLAŠČEN...DVIGNE VES DENAR, GA ...prikaži več PREDA STARŠEM.. reče: da ga ne zanima kaj sta z denarjem naredila ( to je njuna stvar).. Umreta , kot se reče: brez prebite pare.. in ni ničesar za dedovat

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.