Slovenija
11814 ogledov

Prevolnik Rupel: Zdravniki ne bodo več diskriminirali!

Komentarjev 43
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 15:03 29.februar 2024.

    Fides uničit Saj imajo zdravniki še druge svoje sindikate ki niso takšni ekstremisti.

    • Ender3 16:39 29.februar 2024.

      Anion 👍👏👏 zakaj ne stavkajo zdravniki veterine ? Ker z izziljevanjem in pogojevanjem pri živalih ne bi uspeli. Očitno se tudi njihova Hipokratova zaobljuba drugače bere.

    • Ogledalce 17:15 29.februar 2024.

      Tudi koncesionarji, ki so del javnega zdravstva ne stavkajo. Ampak to ni bisto težav in razlogov za štrajk.

    • Ender3 23:24 29.februar 2024.

      Moraš razumeti kdo in v kateri vladi so pričeli s podpisovanjem koncesij..Bručen je bil tisti, ki jim je nastrežaj odprl vrata. Najprej so interes pokazali zobarji, potem so sledoli še ostali..

    • Ogledalce 08:46 01.marec 2024.

      Ender, ponovno. Sploh ne veš kako deluje naše zdravstvo. Samo nekaj lajaš u tri dni. bedasto.

  • Yoey 15:34 29.februar 2024.

    Zakaj nihče od zdravnikov, ki delajo tudi pri zasebnikih ne da odpovedi pri svojem delodajalcu, če so nezadovoljni. Je to požrešnost ali kaj drugega?

    • atamama 16:00 29.februar 2024.

      Ne, potem bi morali delati.Kaj mislite da pri Bitencu tako sedijo ij čakajo da bo minilo 8 ur kot v javnem zavodu? Jih nekaj poznam, menjali, Rožna dolina in naprej.Pa ga ni bilo na tenis, ni prišel na fuzbal ''Zjeban ...prikaži več do konca'' je vedno bil odgovor. Sedaj štrajka, ima SP, javni zavod , namesto nadur pogodba, Pa vse aktivnosti popoldne. Morda pa bi dr-je strankarsko razdelili, pa naj SDS štrajka samo brez plačila. Pa pozor, na pumpah se pripravlja akcija, se se malo zjebe pravijo, organizira pa?

  • Avatar Iuckyss
    Iuckyss 16:20 29.februar 2024.

    Kot prvo...Delajte v javnem zdravstvu ali zasebno, ne oboje....drugo, če greste delat v tujino, vrnite šolnino v protivrednosti šolanja kamor greste, kot tretje, ne morete zaslužiti za "pripravljenost", če se ta ne uresničuje vsaj v tretjini časa...In da se ne ...prikaži več bi več dogajalo, da se sestre pod nobenim pogojem ne upajo buditi dežurnega zdravnika, In nenazadnje, dežurstvo ni namenjeno preverjanju Predinovih komadov. https://www.youtube.com/watch?v=Res4p2f507w

    • Ogledalce 17:11 29.februar 2024.

      Lahko delajo kejer hočejo. In ti sigurno nisi tisti ki bi o tem odločal :)

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 17:29 29.februar 2024.

      Ne, ne morejo delati kjer hočejo in jaz ter meni podobni bomo o tem odločali ,saj so politiki vsaj teoretično v naši službi in v demokraciji(tudi vsaj teoretično) uresničujejo naše želje..In če ne bo tako, kot ljudstvo hoče, bom ob ...prikaži večb prvi priliki nekoga na gobec....In ko bo tako storilo dovoljšnje število državljanov, bomo svoje dosegli...Sicer se bo zgodovina pač morala ponoviti v tistem delu, ko so Francozi prakticirali giljotine na glavnih trgih...

    • Ogledalce 18:07 29.februar 2024.

      Torej, jaz odločam da greš jutri greznice pucat. Če ne greš delaš nedemokratično. Daj si preberi kaj pišeš no, ker take bedarije redko slišim. Jaz sem pred leti končal zdravastveno fakulteto pa ne delam kot zdravnik. In kaj mi moreš? ...prikaži več Te svoje fašistične blodjnje pa si za klobuk zatakni.

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 18:16 29.februar 2024.

      Ti z zdravstveno fakulteto lahko delaš le kot "medicinski brat"...Lahko bi vedel, da rabiš medicinsko fakulteto za opravljanje del zdravnika..Kreten

    • Ender3 23:29 29.februar 2024.

      Ogledalce ti si svoj trol aktivizem nekam zatakni. Če ne veš, pišeš maloumne komentarje znanega naročnika..

    • Ogledalce 08:42 01.marec 2024.

      bedaka sta oba.

  • jakec1575 15:58 29.februar 2024.

    se ena taktika fidesa baje je, da ce zapustis fides te nikoli vec ne vzamejo nazaj. to blokira odhod clanov vsaj delno.

    • Ender3 16:31 29.februar 2024.

      To je nakaj podobnega kot SDS počne svojim članom..

  • slopubec 18:13 29.februar 2024.

    SPOŠTOVANI ZDRAVNIKI Nečesa res ne razumem! Če mi pri delodajalcu ni všeč, dam odpoved. Če so delovni pogoji nemogoči, delodajalca na to opozorim. Če ne reagira, dam odpoved in poiščem boljšo možnost. Če mi ne izplača plače, jo iztožim. To ...prikaži več To je vsa logika. Dajte odpoved, dohtarji. Zaposlite se pri zasebniku ali pa se lotite svoje dejavnosti. Kupite ali najemite prostore in jih uredite po predpisih. Ne pozabite na parkirišče zase in za paciente. Sami plačujte prispevke, izobraževanje, dopuste...

    • atamama 21:11 29.februar 2024.

      Hahaha, to pa ne.Kaj mislite, da bodo pri kolegih privat lahko počivali-gledali v luft? Malo sem bil v sili razmer seznanjen z okulisti, kot spremljevalec.Fej in fuj.Štejem paciente, 9 jih pregleda ena dr. In glej hudiča, v čakalnici pacient razloži, ...prikaži več da dela v optiki.Preverim. Glas v optiki pove, da za danes imajo že normo 35 naročenih. In po pogovoru s sestro, ki ji je bilo nerodno, ker je spremljana oseba predolgo čakala, pove, da je to stalnica, da recepta za očala noče napisati, fej in fuj.

    • Ender3 23:34 29.februar 2024.

      Slopubec 👍 kar nekajkrat se prepral komentar !!! . Vse je povedano in prav nič ni treba dodati . Hvala, pod to se podpišem ✍

  • Šustet 14:23 01.marec 2024.

    ZDRAVNIKI-SSDS, vršijo pritisk na vlado, štrajkajo samo ko SSDS ni na vladi, ZAKAJ??? pred štrajkom, če prideš na urgenco ob 01,oo sestra ne sme zbuditi zdravnika ker počiva, a mi plačamo (zelo drago) spanje ali dežurstvo in pomoč, potem lahko ...prikaži več ta zdravnik spi doma. Potrebno je poimensko objaviti plače zdravnikov, če so tak slabo plačani, ne vidim razloga da se skrivajo osebni prejemki, ali???

  • h4ck3r 15:23 29.februar 2024.

    Razumem obravnane z napotnico zelo nujno ali izdajanje potrdil invalidom...da pa je podajanje informacij svojcem življensko pomembno...hmmm tukaj pa so šli spet malo predaleč in se samo vidi, da je odlok, pač nagajanje oz. manjšanje pritiska na vlado na drugačen, podel, način.

    • Ogledalce 17:12 29.februar 2024.

      Nujne stvari delajo. Jaz nisem imel nobenih težav z zdravniško obravnavno v tem času.

    • h4ck3r 17:59 29.februar 2024.

      Tudi moji otroci ne. Tako nujno obravnavo kot normalno obdelavo termina naročeno pred pol leta.

    • Ender3 23:37 29.februar 2024.

      Samo ena obravnava naj se spregleda in zamoči pa bodo videli ,da čez zdravnika imamo sodnika..

    • h4ck3r 07:36 01.marec 2024.

      Ender3...saj se ne bo zamočila. Problem bo nastal ker jih veliko sploh ne bo prišlo do te obravnave. Že sedaj so dolge čakalne dobe, bodo pa kmalu še drastično daljše. Ali pa jih ponekod sploh ne bo.

    • Ogledalce 08:44 01.marec 2024.

      Ender misli da je sodnik pa je samo kreten.

  • triglav 14:01 29.februar 2024.

    situacija v slovenskem zdravstvu: slabo - slabše - najslabše!

    • Ender3 14:22 29.februar 2024.

      Na osnovi česa? Imajo delo v javnem in zasebnem sektorju. V sladnjem je ne/učinkovitost bolje plačana in cenjena. Edino, kar bode v oči je statistika pri kateri imamo največji presežek pričakovanih smrti v postkovidnem obdobju..In s tem podatkom se stroka ...prikaži več ne ukvarja bodo pa to, glodali politiki. Tisti desni iz SDS+ Nsi in bodo iskali povezave in vzroke v trenutni vladi. Izredna seja DZ je že napovedana.

    • Ogledalce 17:14 29.februar 2024.

      Ender, saj lahko tudi ti delaš v javnem in zasebnem sektorju. Kaj pa tisti ki delajo v dveh javnih zavodih? Pa tisti ki delajo v javnem zavodu in zasebnem zavodu s koncesijo, ki sta oba del javnega zdravstva. Ni ti ...prikaži večti čisto jasen naš zdravstveni sistem in potem govoriš bedarije, ki jih slišiš od jenula in podobnih kretenov.

    • atamama 21:45 29.februar 2024.

      Ogledalce, saj v tem je srž problema, ker je postal javni zavod prostor za počitek in izobraževanje ter osnovno socialno varnost za dr-je, zasebni zavoda pa garanje brez ostalega, samo denar na roke večinoma. Me pa zanima koliko denarja-realizacije točk ...prikaži več ima manj plačano javni zavod in koliko od tega je zasebnik dobil več od ZZZSja? Veliko. In to je opravičen razlog za prekinitev soglasij ali neizdajo.

    • Ender3 23:49 29.februar 2024.

      Ogledalce če misliš, da je udobno in pošteno delati na dveh stolčkih se motiš.In zakaj starejši profilirani zdravniki nasprotujejo zaposlitev mlajših kolegov ? Samo za to, da jim ne bi odžirali popoldanskih zaslužkov. In pomankanje cca 1200 zdravnikov govori, da ...prikaži več jim to iz osebnih razlogov ustreza. Nihče od njih ni preobremenjen, če že, je kriva slaba organizacija. O tem nočejo slišati, ker jim to ustreza. Njihovo realno učinkovitost pa itak nihče ne beleži in spremlja.

    • Ogledalce 08:43 01.marec 2024.

      atama: ni res kar praviš. Ender ti si itak kreten.

  • Ogledalce 17:09 29.februar 2024.

    Namesto da bi se z zdravniki usedla za mizo je spisala ta odlok hahaha. Pa ravno ta vlada je bila glasna o vladanju z odloki. Po moje si lahko ta odlok zatakne za ušesa. Se zna zgodit da bo prevzela ...prikaži veča prvo mesto med najbolj nesposobnimi zdravstvenimi ministri od unga gumpca Kebra.

    • Grof 17:57 29.februar 2024.

      Pa ta žnabla je kopija gumpca Kebra, baje že poka kufre, bo sledila Ruplu v tujino ….

    • atamama 21:13 29.februar 2024.

      Mislim da je Fides zamudil, da bo kdo sedel z njimi za mizo. Pa plače navzdol.

    • Ender3 23:38 29.februar 2024.

      Grof ti prdec prikletni boš sodil o Kebru.

  • Pepe007 14:13 29.februar 2024.

    A nas ni sedanja vladajoča struktura podučila, da je vladanje z odloki nezakonito? Kaj točno se je spremenilo, da so prešli na odloke? Naj sprejmejo zakon po hitrem postopku. Tako so včasih svetovali takrat vladajočim.

    • Pepe007 14:16 29.februar 2024.

      Sicer pa, imamo zavarovalnico, ki ji plačujemo za zdravstvene storitve. Naj najde izvajalce, zato jo imamo. Stavka delavcev je stvar med delodajalcem in delojemalcem in se nas ne tiče. Pacienti pa imajo situacijo, ko ZZZS ne zagotavlja storitev za katere ...prikaži več pridno pobira denar.

    • crniovcar 14:20 29.februar 2024.

      A sem prav razumel , zdravniki hočejo to kar bi itak dobili drugo leto januarja ,,,sedaj ker je sporazum že napisan. Bumbarji lepo bi počakali pa bi bilo vse tiho !!!!! Sledijo nova pravila igre !''!!!!

    • Ender3 15:05 29.februar 2024.

      Pepe007 pomembno je tudi kako te odloke inplementiraš..Janez je odloke sporočal ponoči in naslednji dan so stopili v veljavo. Nikomur ni dopuščal kompromisov. Kako se že takšnji vladavini prava reče ?

    • jakec1575 16:02 29.februar 2024.

      za resitve ki terjajo zakon je uporaba odloka lahko nazakonita, ce presega svoj obseg pooblastil. odlok sam po sebi ni nezakonit

    • Ender3 16:35 29.februar 2024.

      jakec👍 Paškova je dejala da naj se zdravniško stavko razglasi za nezakonito saj ni naperjena proti vladni politiki temveč državljanov, ki zdravstvene storitve potrebujejo in plačujejo..

    • Pepe007 06:01 01.marec 2024.

      Dajmo malce ponoviti abecedo za tiste, ki o stvari nimate pojma: A - državljani ne plačujejo zdravstvenih storitev, temveč prispevek, ki ga pobira ena in edina zavarovalnica v celoti. B - kaj se s tem denarjem stori, odloča ministrstvo in ...prikaži več ZZZS. C - tisti (in samo tisti), ki mu plačuješ, je v vseh ostalih panogah odgovoren, da dobiš storitev. D - stavka je stvar med delojemalcem in delodajalcem, ki se kupca ne tiče.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.