Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
16989 ogledov

Namesto novega so mu vgradili trideset let star analogni števec za elektriko

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • crniovcar 06:46 21.oktober 2024.

    Namesto novega so mu vgradili trideset let star analogni števec za elektriko. Ta je vsaj bolj razgleden. Novi so nepregledni bolj je zakomplicirano več se krade.

    • Avatar NickMason
      NickMason 07:38 21.oktober 2024.

      To je tudi cilj tega,drgač pa prebrati položnico ne zna nihče zakaj in kaj plačuješ

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:10 21.oktober 2024.

      Stari so bolj točni,pa še veš kolko porabiš,novega ti na daljavo prevrtijo

    • Avatar Metod Kvargl
      metod7 08:31 21.oktober 2024.

      Pred leti sem testiral stari merilnik. Iz Nemčije sem dobil digitalni merilnik, ki je meril moč, tok, napetost in porabljeno energijo v določenem času. Po stanovanju sem odklopil vse porabnike razen merjenega. V omrežno vtičnico sem porinil merilni instrument, ta ...prikaži več pa je imel na sebi vtičnico, kamor sem priklopil porabnik (breme). To je bil kalorifer z močjo 1kW oz. 2kW. Na instrumentu sem odčital priključno moč, iz merilca energije v elektro omarici pa tudi. V notranjosti merilca se je vrtel.....

    • Avatar Metod Kvargl
      metod7 08:40 21.oktober 2024.

      ...nadaljevanje, ker aplikacija ne zmore več kak 500 znakov, kar je sramota: ...3mm debel disk z rdečo oznako na plašču valja. 600 obhodov diska (rdeče zastavice) je pomenilo porabljeno 1kWh. Preštel sem število obhodov na 3 minute in izračunal trenutno ...prikaži več moč. Ugotovil sem, da je stari merilnik el. energije deloval hudimano točno. Meritev sem ponavljal pri večih različnih močeh.

    • Avatar NickMason
      NickMason 09:36 21.oktober 2024.

      Pa magnet si nalepil pa je šlo počasneje 😎

    • djdj 16:56 21.oktober 2024.

      Magnet ne pomaga, ker je disk aluminjast, os na kateri je pa inox.

    • Avatar NickMason
      NickMason 18:02 21.oktober 2024.

      Ne bi vedel,ker nisem niti probal,se je pa svašta počelo,tudi nokia telefon je kao bremzal ,pa ne vem kaj.To je bolj po balkansko početje nasploh.tudi obišli so varovalko kar direkt brez da je merilo ,ampak ti časi so vsaj 20 let za nami.

  • Avatar Metod Kvargl
    metod7 08:24 21.oktober 2024.

    Bolj, kot so merilniki "napredni", večjo porabo bodo izmerili. Nič nas s temi posodobitvami ni treba farbati, ker že iz zgodovine vemo, kakšen je namen...

  • Nelaži 09:15 21.oktober 2024.

    novi elektro števci so mikrovalovni števci z milimetrskim valovanjem. Vse žice v stanovanju ali hiši postanejo mikrovalovne antene, ki negativno vplivajo na počutje in med drugim povzročajo tudi slabše spanje. S temi števci upravljajo daljinsko, imajo večjo kontrolo verjetno pa ...prikaži več lahko nabijajo tudi impulze in prikazujejo večjo porabo.

  • Avatar playrrr
    playrrr 07:05 21.oktober 2024.

    naj bo vesel

  • Ender3 09:22 21.oktober 2024.

    Za temi števci se skriva bodoča odmevna afera. Nekdo si s pomočjo javnega razpisa ustvarja pogoje za uvoz števcev, ki jih bo potem preprodajal petim elektrodistributerjem, ki jih bodo monitirali. Medseboj so očitno dogovorjeni in vsi bodo s tem mastno ...prikaži več služili. Zakaj vraga ne more vsak elektrodistributer sam direktno nabaviti števcev od proizvajalcev. Zakaj mora biti vedno nek vmesni uvoznik, ki se s tem okorišča.. https://necenzurirano.si/clanek/preiskovalne-zgodbe/elektricni-stevec-iskraemeco-s

    • rd2dmk2 09:33 21.oktober 2024.

      hm, nekoč smo števce izdelovali v Kranju in jih izvažali po svetu. pa nisem vedel da je Kranj sedaj v neki drugi državi...

    • Avatar Metod Kvargl
      metod7 10:42 21.oktober 2024.

      Ne, magneta pa nisem lepil, ker bi to bilo nezakonito.

  • rd2dmk2 09:37 21.oktober 2024.

    točnost elektro mehanskih števcev je fenomenalno odlična, razen v nekem oskem območju, kjer lahko precej odstopa, to pa je lahko v plus ali minus. glede novih elektronskih števcev pa je tako pred leti je krožil članek o aferi na nizozemskem, ...prikaži več kjer so njihovi števci merili tudi po 100 % preveč. začuda vedno samo preveč. in težava ? kaj nas briga nizomeska. je nekdo je od tam uvozil te števce in jih želel vgrajevati v Sloveniji.

  • Nevica 10:50 22.oktober 2024.

    Vesel naj bo!

  • Nevica 10:52 22.oktober 2024.

    Imel bo dve tarifi kot do sedaj in še nekaj časa mir pred Golobovim energetskih terorizmom.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.