Slovenija
6060 ogledov

Grozljiv začetek leta, šest mrtvih, ministrstvo se pa hvali

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Leon
    Leon 09:58 08.januar 2019.

    Ne samo ministrstvo za infrastrukturo , policija ,agencija AVP, avtošole ..........skratka vsi morajo prevzeti del odgovornosti za smrtne nesreče . Večkrat sem že zapisal kritiko na delo policije in vedno so me "dežurni policisti" popljuvali ? Zakaj policija vedno zapiše ...prikaži več vzroke nesreče ; iz neznanega vzroka zapeljal na nasprotni pas ? Vzrok je vedno obstajal samo odkriti ga je potrebno ! Kaj pa udarna jama na cesti ,ki te dobesedno premakne na nasprotni pas ? Samo enkrat so vložili zoper DARS

    • Žurnalček 10:56 08.januar 2019.

      Policiji bi bilo potrebno prepovedati besedo -neprilagojena hitrost - kajti v vsakem takšnem njihovem opisu , pomeni , da je tudi 30 preveč in da bi bilo najboljše , da bi ljudje samo sedeli v avtomobilih , avti pa stali ...prikaži večli na cesti ! Pustimo jame , že velika luža ob cesti , te lahko zafrtajčka s ceste ali pa v nasproti vozeči avto in če je to edina luža na 50km razdalji , ne more biti opis neprilagojena hitrost nikakor pravilen ampak je krivec vzdrževalec ceste. Lansko leto samo v enem slučaju

  • Žurnalček 10:45 08.januar 2019.

    Začnite voditi statistiko povzročiteljev težkih nesreč v segmentu, kje so delali izpite za voznike. Takšne takoj napotiti na revizijo vozniškega izpita v Ljubljano , ne pa da se mu ga vzame za ... leti in potem zopet vozi s tistim ...prikaži večim istim , za katerega je sam dokazal, da njegov vozniški izpit ni bil v redu oz. nima standarda. Reg. področje in UE ki doseže največjo število takšnih nesreč izgubi pravico opravljanja izpitov ! Po moji statistiki , bi UE Murska Sobota to že zdavnaj trebala izgubiti

    • Žurnalček 11:06 08.januar 2019.

      Lahko bi pa enostavno zmanjšali število dovoljenih negativnih točk na vozniškem izpitu na takšnih registrskih območjih. Ni ga vedeža na svet , ki bi lahko rekel , da je izpit v MS enako lahko opraviti, kot v LJ . Zato ...prikaži večo , če je standard 40 neg .točk , bi v MS, PO , NM ,KK , Jesenicah moral biti 15 , v KP, CE in KR 25 , Samo v mestu LJ in MB pa tisti najvećji oz.40 točk !

    • Žurnalček 00:35 09.januar 2019.

      Kaj a sem komu na žulj stopu ? Oprostite , bilo je namerno !

  • e213b2535978aaf6e413f72233bf2dc07a5a81a8 09:20 08.januar 2019.

    Vseeno je uspeh,da je v enem letu manj mrtvih kot 100,v mojih mladih cajtih je blo po cestah mrtvih 500 in več,pa ni blo nobene panike?Da se pa teh 7 dni pobijajo izključno lokalni Fitipaldiji je pa značilno za nevešče ...prikaži več in neuke voznike,žal.Vsakega življenja je škoda zarad prometa!

    • Janez_53 09:48 08.januar 2019.

      Križar, kje pa si ti živel v "tvojih mladih cajtih", da je bilo 500 in več mrtvih??? V Sloveniji prav gotovo ne!

    • Žurnalček 09:52 08.januar 2019.

      Janez 53@ Jaz se živo spomnim , ko je bilo 734 mrtvih, številka je bila pa eno leto tam okoli 802 mrtva in to v SLO , da ne boš kaj mešal z YU .

    • Žurnalček 09:56 08.januar 2019.

      A zdej je pa Bratovškova kriva , ker je babo povozil lasten avto v kuhinji in ko je tisti , ki bi lahko že končal pred 26 leti sedaj to zares storil . Lahko takšnemu pomagaš ? Ne moreš , ...prikaži več tudi psihiatri ne . Zelo malo je "pravih " nesreč , kajti če ti izivaš smrt , to ni nesreča ampak igra na srečo, odnosno tvoj dobitek na njej !

    • Žurnalček 10:11 08.januar 2019.

      Nesreča je vsem tistim , ki niso krivi in sami niso prispevali nič k tem dogodku. Nenadna poledica , luknja, blato , listje na cesti , lom materiala , exp. gume , skala na sredini ceste , spregledana prometna signalizacija ...prikaži več , nepravilno parkirana vozila na cestišču , to so vzroki za nesreče . Vse ostalo je izivanje dogodka in škode na vozilu. Če se nekomu ebe za svoje življenje in ko se to zgodi , to ni nesreča , niti za to ni kriva Država. Nesreča je za tiste , ki jih je potegnil seboj .

    • Žurnalček 10:21 08.januar 2019.

      Voziti 50 v ovinek in to po nespluženem , neposutem cestišču z 2-3cm snega nikakor ne more biti normalno! Po mojih izkušnjah bi bilo 30 čisto zadosti ., kajti po takšnem bremzati pri 50 ne smeš , niti nima smisla ...prikaži več , kajti ne boš zmanjšal brzino na tisto , ki jo potrebuješ, glej ga vraga naslednji moment. Lahko dosežeš samo zanašanje avta in nič drugega in ta gospa je v temu uspela . Voziti po snegu prazen avto ali poln potnikov je pa zopet druga zgodba, ki podaljša zaviralno pot do neskončnosti

    • Papaja Popi 16:04 08.januar 2019.

      Žurnalček Če se ne motim sta tam zelo , zelo blaga ovinka, kjer je omejitev 70 na uro zaradi naselja. Če je suha cesta se da tudi 100 vozit. Če pa voziš v brozgi 70 + potrem pa nastane kar ...prikaži večar je nastalo, na žalost. Nastradajo pa itak nič krivi.

    • Žurnalček 00:21 13.januar 2019.

      Pred 3 leti , sem na AC pri Trebnjem peljal 30, ker je bilo na cesti 1cm brozge in 1cm drsečega snega. Kljub temu , da sem imel na vsako stran še 5m do ograje , se voziti hitreje v ...prikaži večje v tistih pogojih jn momentu varno ni dalo .

  • Avatar Darko Capek
    Darko Capek 09:48 08.januar 2019.

    glavn da lahk kradejo

  • Žurnalček 00:31 09.januar 2019.

    Prehoda za pešce ni ob Kardeljevi ploščadi na Dunajski ampak je PODHOD . In ena je šla skakat čez šestpasovnico -4 vozna in 2 pasova bus postaje ! Sam da ne bo študentka !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.