Novi predsednik FIA je z 61,62 odstotka glasov postal Mohammed Ben Sulayem, ki je s tem premagal protikandidata Grahama Stokerja in bo po dvanajstih letih nadomestil Jeana Todta, ki po treh mandatih na vrhu avtomobilske zveze ni več mogel kandidirati za predsednika.
![Mohammed Ben Sulayem, FIA | Avtor: FIA](/media/img/32/8a/5af3f58260f77a68081a.jpeg)
Oba finalista za naskok na položaj predsednika FIA sicer nista sicer nista bila med prvimi kandidati, na katere se je namigovalo, saj se je govorilo, da naj bi o kandidaturi med drugimi razmišljala tudi bivši predsednik Astona Martina, vodja več športnih ekip in predsednik športnega oddelka britanskega avtomobilskega kluba David Richard ter vodja prvenstva formula E Alejandro Agag.
Nove sile
Novi predsednika FIA Dubajec Mohammed Ben Sulayem predstavlja »mlado silo« v okviru FIA. Za njim je uspešna kariera v motošportu, leta 2008 pa je postal tudi prvi podpredsednik FIA iz arabskega sveta in prvi Arabec, ki je bil izvoljen v svetovni svet za motošport pri FIA.
V kandidaturi za predsednika FIA je Sulayem sicer povedal, da se bo morala FIa bolj usmeriti k svojemu članstvu in regijam, saj so te njena osnova. Po delu v motošportu in sodelovanju z državnimi oblastmi mu je jasno, da se je treba sz ljudmi pogovarjati in jih razumeti, potem pa iti v akcijo in to tudi namerava. Sulayem je bil sicer dvajset let voznika rallyja in 14-krat osvojil bližnjevzhodno prvenstvo.
Todtova desna roka
Graham Stoker je imel dolgoletno kariero v funkcionar v motoršportu. FIA se je pridružil leta 2001 in oktobra 2009 postal namestnik predsednika za šport. Zadnjih dvanajst let je v FIA veljal tudi za »desno roko« Jeana Todta, kar pomeni, da bi v primeru izzvolitve nadaljeval delo svojega predhodnika.
![Graham Stoker, FIA | Avtor: FIA](/media/img/c1/93/b9012496d81da4b48839.jpeg)
To je povedal tudi v svoji izjavi ob kandidaturi, ko je poudaril, da bo gradil na izjemnem delu svojega predhodnika, s katerim so vpeljali veliko inovativnih programov in virov za podporo članov. Dodal je, da verjame v »FIA za vse«, kar pomeni, da bi si prizadeval za oblikovanje FIA v močno, spoštovano in vplivno mednarodno organizacijo.